اجمالی/ظریف در نشست مشترک با وزیر خارجه استرالیا:

اقدامات ایران علیه داعش با هماهنگی دولت عراق است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هر اقدامی که از سوی ایران در عراق صورت می‌گیرد با هماهنگی دولت عراق است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه استرالیا در پاسخ به سئوال خبرنگار استرالیایی درباره وضعیت داعش در عراق، نقش استرالیا و اینکه آیا ایران قرار نیست درباره اقداماتی که برخی شیعیان در بین داعش انجام می‌دهند، کاری صورت دهد؟ گفت: من فکر می‌کنم مبارزه با داعش و تروریسم در عراق باید توسط دولت این کشور انجام شود.

وی افزود: هر کاری که ایران در عراق انجام می‌دهد با هماهنگی دولت این کشور است و اعتقاد داریم که وضعیت کنونی در عراق نیازی به حمایت بین‌المللی از دولت این کشور در مبارزه با تروریسم دارد و نباید در این باره گزینشی عمل کنیم.

ظریف تصریح کرد: مسائل سیاسی نباید به تنهایی مدنظر قرار گیرد. موضوع مالی و اینکه گروه‌های تروریستی چطور تامین مالی می‌شوند و آموزش نظامی از کجا دریافت می‌کنند، مساله مهمی است و باید به همه این موضوعات با احترام و هماهنگی با دولت عراق پرداخته شود.

وزیر امور خارجه افزود: ما قبلا نیز اعلام کرده‌ایم بمباران‌ها به تنهایی برای حل مشکل تروریسم کافی نیست. ما در مورد بی‌رحمی‌های صورت گرفته از سوی داعش، همه گونه تلاش برای مبارزه با جنایت علیه غیرنظامیان را صورت می‌دهیم و گفته‌ایم این جنایت‌ها برای ما قابل قبول نیست و این پیام را پیش از این نیز ارسال کرده‌ایم.

ادامه دارد...