گردان‌های قسام از ماکت پهپاد "ابابیل" رونمایی کرد

حماس

گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" شامگاه روز جمعه از ماکت پهپاد "ابابیل" در محله الشجاعیه غزه رونمایی کرد.

گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" شامگاه روز جمعه از ماکت پهپاد "ابابیل" در محله الشجاعیه غزه رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین از غزه، در مراسم رونمایی از این ماکت دکتر خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش حماس و تعدادی از مقامات سیاسی و نظامی این جنبش حضور داشتند.

این مراسم به مناسبت یازدهمین سالروز ترور دکتر عبدالعزیز رنتیسی از رهبران حماس برگزار شد.

همزمان با رونمایی از این پهپاد، نیروهای گروهان‌های الشجاعیه گردان‌های قسام رژه باشکوهی را از خود به نمایش گذاشتند که رژیم اشغالگر قدس به برتری این گروهان‌ها نسبت به یگان‌های نخبه نظامی خود از جمله تیپ گولانی در جریان جنگ اخیر غزه اعتراف کرد.

این پهپاد برای نخستین بار در جریان رژه نظامی گردان‌های قسام پس از جنگ اخیر غزه نمایان شد. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که گردان‌های قسام در جریان جنگ اخیر غزه از آن استفاده کرد.

گردان‌های قسام اعلام کرد: این پهپاد دست به چندین ماموریت در عمق سرزمین‌های اشغالی 48 از جمله بر فراز ساختمان وزارت جنگ اسرائیل زد.

گردان‌های قسام در آن زمان اعلام کرد: سه نمونه از این پهپاد را طراحی و ساخته است که عبارتند از پهپاد A1A با ماموریت شناسایی و پهپاد A1B با ماموریت تهاجمی و پهپاد A1C با ماموریت تهاجمی انتحاری.

انتهای پیام

کد N793735