ممانعت تونس از پیوستن 12 هزار تن به گروه‌های افراطی

سیاسی

وزیر کشور تونس اعلام کرد از مارس 2013، مقامات این کشور مانع از خروج بیش از 12 هزار تونسی از کشور و پیوستن آن‌ها به گروه‌های افراطی شده‌اند.

وزیر کشور تونس اعلام کرد از مارس 2013، مقامات این کشور مانع از خروج بیش از 12 هزار تونسی از کشور و پیوستن آن‌ها به گروه‌های افراطی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العربیه، ناجم الغرسلی، وزیر کشور تونس در حضور اعضای کمیته پارلمانی مسوول بررسی قانون جدید مقابله با تروریسم گفت: وزارت کشور از ماه مارس سال 2013 مانع از خروج 12 هزار و 490 تونسی از کشور و پیوستن آنان به گروه‌های تندرو شده و این اقدام دولت تونس در چارچوب تلاش‌ها برای ممانعت از سفر افراطی‌ها به مناطق درگیر منطقه صورت گرفته است.

براساس گفته‌های مسوولان، تونسی‌هایی که تاکنون برای شرکت در نبرد گروه‌های افراطی پیوسته‌اند در حدود دو تا سه هزار تن هستند که تهدید بزرگی برای امنیت تونس محسوب می‌شوند.

الغرسلی از ارجاع 1000 تن به دستگاه قضایی در سه ماهه نخست سال 2015 به اتهام پیوستن به گروه‌های تروریستی خبر داد و به روند این ارجاع‌ها اشاره‌ای نکرد.

سفیان سلیطی، سخنگوی دادستانی تونس نیز گفت: دستگاه قضایی در مورد 83 پرونده از مجموع 124 پرونده، حکم ارتباط با تروریسم را از سال 2013 صادر کرده است.

تونس از زمان سرنگونی نظام زین العابدین بن علی، رئیس جمهور مخلوع تونس در 14 ژانویه 2011 شاهد گسترش افراط‌گری و فعالیت‌ ان گروه ها علیه ارتش و نیروهای امنیتی به خصوص در ماه‌های پایانی 2012 بوده است.

انتهای پیام

کد N793734