کمک 274 میلیون دلاری عربستان به یمن؛ سرپوشی بر ادامه جنایت‌هایش

عربستان

پادشاه عربستان دستور اختصاص 274 میلیون دلار برای کمک انسانی به یمن را صادر کرده است این در حالی است جنگنده‌های عربستانی هر روز منازل و ساختمان‌های شهر‌های یمن را بمباران کرده و تاکنون صدها شهروند بی‌گناه در این کشور را کشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری العربیه در حالی چنین خبری را اعلام کرده است که یمن در پی حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری عربستان با مشکلات زیادی از جمله کمبود مواد غذایی مواجه است.

در بیانیه دفتر پادشاهی عربستان آمده است که با توجه به درخواست سازمان ملل برای کمک به یمن و نیازهای انسانی شهروندان یمنی سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان دستور اختصاص 274 میلیون دلار برای امدادرسانی و کمک انسانی به مردم یمن را صادر کرده است.

اخیرا سخنگوی بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که آژانس‌های کمک‌رسانی سازمان ملل گفته‌اند حدود 11 میلیون تن در یمن به علت بحرا‌ن‌های کنونی در این کشور با مشکل امنیت غذایی مواجه هستند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل گفته است: سازمان غذا و کشاورزی (فائو) اعلام کرده که حدود 10.6 میلیون تن در یمن با مشکل امنیت غذایی مواجه هستند که 4.8 میلیون تن از آنان در شرایط «اضطراری» هستند و از کمبود مواد غذایی شدید، سوءتغذیه شدید و نابودی چارپایان رنج می‌برند.

همچنین در پی تشدید بحران یمن سازمان ملل اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که جمال بن عمر، فرستاده سازمان ملل به یمن با اعلام استعفای خود، به زودی از پست خود کناره‌گیری خواهد کرد و جانشینی که قرار است به جای وی بر سر کار بیاید به زودی تعیین خواهد شد.

منابع دیپلماتیک اعلام کردند که جمال بن عمر تاکید کرده بود که علت ارائه درخواست استعفایش چالش‌های موجود در این کشور و سختی‌هایی است که در این مسیر برای حل آن روبه‌رو بوده است.

سازمان ملل روز جمعه نیز خواستار کمک 275 میلیون دلاری برای تامین کمک‌های بشردوستانه در سه ماه آینده به یمن شد.

انتهای پیام

کد N793695