در مراسم رژه بزرگ روز ارتش انجام شد

نمایش جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش

رژه,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي زميني ارتش

جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش به نمایش درآمد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سلاح تک‌تیرانداز 23 میلی‌متری باهر،سلاح تک‌تیرانداز 14/5 میلی‌متری شاهر خشابدار، خودروی شنیدار فوق سبک تاکتیکی، ربات مسلح نذیر و تانک چرخدار شهید اقارب در رژه امروز ارتش در حرم مطهر امام خمینی(ره) از مقابل جایگاه عبور کردند.

سلاح تک‌تیرانداز 23 میلی‌متری باهر دارای 62 کیلوگرم وزن بوده و چهار کیلومتر برد دارد. این سلاح دارای گلوله‌های ضد زره بوده و سه نفر خدمه دارد.

سلاح تک‌تیرانداز 14/5 میلی‌متری شاهر خشابدار نیز 24 کیلوگرم وزن داشته و دارای سه کیلومتر برد و سه نفر خدمه است. ظرفیت خشاب این سلاح پنج گلوله بوده و وزن آن هم 24 کیلوگرم است.

خودروی شنیدار فوق سبک تاکتیکی به وزن چهار تن و شعاع عملیاتی 400 کیلومتر یکی دیگر از جدید‌ترین دستاوردهای نیروی زمینی است. نصب سلاح اجتماعی (تیربار 12/7 میلی‌متری) اتوماسیون و استابلیزر شده بر روی پلتفرم با دو درجه آزادی از قابلیت این خودرو است. سرعت این خودرو در زمینه‌های عارضه‌دار 100 کیلومتر و در جاده‌های شوسه 130 کیلومتر است.این خودرو به منظور انجام عملیات شناسایی و شناسایی با رزم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، ربات مسلح که امروز رونمایی شد قابل کنترل از راه دور بوده و قابلیت‌های برنامه‌ریزی جهت انجام ماموریت‌های شناسایی و رزمی را داراست.این ربات مسلح حدود 600 کیلوگرم محموله را حمل کرده و یک سلاح اجتماعی متوسط، تیربار 7/62 میلی‌متری یا تیربار 12/7 میلی‌متری یا دو موشک پدافند هوایی یا دو موشک ضد زره را حمل می‌کند. شعاع عملیاتی این ربات دو کیلومتر است.

تانک چرخدار اقارب که به آخرین نسل سامانه کنترل آتش مجهز شده نیز در این مراسم رونمایی شد. این تانک هشت چرخ فعال داشته و خدمه آن نیز چهار نفر است. تیربار فرماندهی این تانک 12/7 میلی‌متر است.

انتهای پیام

کد N793597