با تکذیب خبر درخواست برای خروج امن؛

عبدالله صالح: در یمن می‌مانم

یمن

رئیس‌جمهور پیشین یمن گزارش‌های رسانه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای عربی مبنی بر تلاشش برای خروج امن از یمن را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن در صفحه خود در پایگاه اجتماعی فیس‌بوک نوشت: من از آن دسته نیستم که سفر کنند تا به دنبال اقامتگاهی در جده یا پاریس یا در اروپا بگردم. کشور من زادگاه من است و هیچ کس آفریده نشده و نخواهد شد که به علی عبدالله صالح بگوید که کشورت را ترک کن.

پیشتر گزارش‌های رسانه‌ای مدعی شده بودند که علی عبدالله صالح نامه‌هایی را توسط رهبران حزب کنگره مردمی سراسری به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فرستاده و در این نامه‌ها خواهان خروج امن خود و خانواده‌اش شده و آمادگی خود را برای همکاری اعلام کرده است اما درخواست او با مخالفت عربستان روبه‌رو شده است.

علی عبدالله صالح پیشتر خواهان توقف حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف موسوم به "طوفان قاطع" به یمن شد و خواسته خود را برای از سرگیری مذاکرات با نظارت سازمان ملل میان گروه‌های سیاسی یمنی مطرح کرد.

او همچنین از گروه‌های مختلف خواست تا به اقدامات نظامی خود پایان دهند.

رئیس‌جمهور پیشین یمن از گروه‌های سیاسی یمن نیز خواست تا با حسن‌نیت به مذاکرات بازگردند و مکان مذاکرات نیز به امارات یا یکی از مقرهای سازمان ملل انتقال یابد.

انتهای پیام

کد N793541