دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل:

تعلیق حج عمره تا پایان فتنه‌گری آل سعود ادامه یابد

تعلیق حج عمره

دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت: دولت محترم تعلیق حج عمره را فقط به موضوع تجاوز به دو نوجوان ایرانی محدود نکند و تا پایان یافتن فتنه‌گری آل سعود در منطقه، به آن ادامه دهد.

میکائیل دیانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارتباط با تعلیق حج عمره توسط دولت اظهار کرد: این تعلیق اتفاق خوبی است که دیرتر از انتظارات به وقوع پیوست. دولت محترم باید زودتر طی دو سال گذشته که شاهد رفتارهای نادرست آل سعود نسبت به ایرانیان بود واکنش های تندی نشان می داد. اما تعلیق اخیر نیز به نوبه خود جای تقدیر دارد. بعد از دو سال اولین قدم برای عزت دادن به پاسپورت ایرانی برداشته شد.

وی با اشاره به شعار همدلی و همزبانی دولت و ملت،‌ادامه داد:‌دولت باید خواسته‌های ملت را بر آورده کند تا بر روی خواسته‌های مردم همدلی ایجاد شود. اصل جمهوری اسلامی ایران توجه به خواسته‌های ملت است. امروز در این مسئله دولت پاسخگوی خواسته مردم بود، چرا که تعلیق و توقف عمره یک مطالبه مردمی بود که پس از ده روز انجام گرفت. این اقدام می تواند موجبات دوام و قوام همدلی بین دولت و ملت را فراهم آورد.

این فعال دانشجویی همچنین یادآور شد:دولت تعلیق عمره را صرفا به مسئله تجاوز به دو نوجوان ایرانی محدود نکند، بلکه باید تا زمانی که آل سعود در منطقه خاورمیانه به فتنه‌گری، تجهیز نیروهای تندروی سلفی، تکفیری، داعشی و همدستی با رژیم صهیونیستی مشغول هستند به آن ادامه دهد.

وی خطاب به مسئولین دولت گفت:‌از دولت می‌خواهیم تنها واکنش نسبت به آل سعود محدود به تعلیق حج نباشد و از طریق دیپلماتیک در احضار سفیر عربستان سعودی، دادن تذکر کتبی به دولت آل سعود، پیگیر عذرخواهی رسمی آن کشور از مردم ایران باشد.

دیانی افزود: امیدواریم اتفاقات یک سال اخیر باعث شده باشد تا نگاه دولت نسبت به اقدامات آل سعود واقع‌بینانه‌تر باشد.
کد N793490