حمله هکرها به رایانه های ارتش صهیونیستی

ایرنا نوشت:

پژوهشگران یک موسسه امنیت اینترنتی می گویند هکرها موفق شده اند شبکه های رایانه ای ارتش اسرائیل را در زنجیره عملیات های جاسوسی با استفاده از بدافزارها و همچنین ایمیل های جعلی هک کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز ، کارشناسان موسسه امنیت سایبری «بلوکات سیستمز» با اعلام این موضوع گفته اند حملات هکرها از چهارماه پیش شروع شده است.به نظر می رسد این هکرها عرب باشند و این موضوع نشان دهنده آن است که خاورمیانه تبدیل به اردوگاه عملیات جاسوسی اینترنتی شده است.

وایلون گرانگ پژوهشگر این موسسه گفت:عمده حملات با استفاده از برنامه های هک در دسترس از قبیل ویروس تروجان است؛ برنامه ای که از دور قابل هدایت و کنترل است و با نام «پیچک سمی» نیز معروف است.

این کارشناس سایبری افزود:به نظر می رسد هکرها با بودجه محدودی کار می کنند و نیازی به صرف هزینه های هنگفت برای برنامه نویسی عملیات های تخریبی و جاسوسی اینترنتی نمی بینند.

براساس گزارش موسسه بلوکات، هکرها عملیات خود را از طریق ارسال پیام های الکترونیک به ایمیل های نظامی اسرائیل در قالب اخبار فوری نظامی و در برخی حالات،برش هایی ویدیویی از دختران شاغل در ارتش صهیونیستی انجام داده اند.

بعضی از این پیام ها در اصطلاح،عرصه ای را برای ایجاد «درهای پشتی» با هدف هک های بیشتر در آینده از طریق دسترسی آسانتر به حساب های کاربری فراهم و بارگذاری اطلاعات را در کنار فعال سازی برنامه های بعدی میسر کرده اند.

4949

کد N793460