اوباما: از اینکه فروش اس 300 به ایران این همه طول کشید شوکه شدم

موشک‌ اس 300,ایران و روسیه,باراک اوباما

رئیس جمهوری آمریکا از شنیدن خبر فروش اس 300 از سوی روسیه به ایران شوکه شده است اما نه به خاطر اصل موضوع موشک ها بلکه به این خاطر که چرا این کار این قدر طول کشیده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از منابع خبری غربی در توئیتر باراک اوباما روزجمعه در نشست مشترک خبری با ماتیو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در کاخ سفید این مطلب را گفته و تاکید کرده است که درخواست آمریکا برای به تعویق انداختن تحویل اس 300 به ایران متعلق به سال 2009 بود است.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که نظر او درباره تحویل موشک های اس 300 روسی به ایران چیست گفته است من سال 2009 از ولادیمیر پوتین که آن زمان نخست وزیر روسیه بود خواستم تا تحویل این موشک ها به ایران را 5 سال به تعویق بیندازد و الان  از اینکه آنها این کار را واقعا این همه به تعویق انداخته اند شوکه شده ام.

اوباما دلیل تعجب خود را مرتبط نبودن تحریم ها به فروش این تسلیحات  به ایران دانسته است  و گفته است واقعا تعجب می کنم که با وجود اینکه تحریم ها از فروش این تسلیحات تدافعی ممانعت نمی کرد، آنها این کار را این همه به تاخیر انداختند خصوصا اینکه اقتصاد روسیه تحت فشار است و این موضوع می توانست یک معامل قابل توجه برای روس ها باشد.

4949

 

کد N793459