روسیه غرب را به نقض توافقنامه مینسک متهم کرد

سیاسی

وزارت خارجه روسیه با اشاره به اعزام مستشاران نظامی انگلیسی، کانادایی و آمریکایی به اوکراین، اعلام کرد این کشورها مفاد توافقنامه مینسک را زیر پا گذاشته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، اعزام مستشاران غربی به اوکراین برای آموزش نظامیان این کشور با انتقاد شدید مسکو مواجه شد. وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام دولت آمریکا در اعزام 300 چترباز آمریکایی به کی یف اعلام کرد این کار نقض توافقنامه امضا شده در مینسک است.

«الکساندر لوکاشویچ» سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی از اقدامات تحریک آمیز غرب در اوکراین گفت آمریکا، انگلیس و کانادا با اعزام مستشاران و چتربازان در حال آموزش دادن به نیروهای گارد ملی اوکراین هستند.

وی با متهم کردن ارتش اوکراین به قتل زنان و کودکان بی گناه در شرق اوکراین افزود: این مستشاران قرار است چه چیزی به نظامیان اوکراینی بیاموزند؟ این که چگونه انسان های بی گناه بیشتری را بکشند؟

لوکاشویچ آموزش ارتش اوکراین و تمرین نظامیان این کشور با روش و ادوات غربی را نخستین گام پشتیبانی نظامی آمریکا از اوکراین دانست و تاکید کرد که مجموع اقدامات غرب به ویژه آمریکا در خصوص اوکراین، ناقض توافق صلح امضا شده توسط مقامات کی یف و جدایی طلبان مناطق شرقی لوگانسک و دونتسک است.