در دیدار با وزیر دفاع کشورمان

وزیر دفاع بلاروس خواستار توسعه همکاری‌های تهران و مینسک شد

وزیر دفاع بلاروس در دیدار با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، خواستار استفاده از ظرفیت های روابط تهران و مینسک برای توسعه همکاری های دوجانبه شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تبره کلژنرال آندره راوکوف و سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو با یکدیگر دیدار و درباره مسایل مورد علاقه دو کشور گفت‌وگو کردند.

وزیر دفاع بلاروس با تقدیر از سخنان سردار دهقان در کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو 2015 گفت: مواضع ارزشمند شما به عنوان کشور قدرتمند و مستقل، قابل قبول و احترام است.

وی ظرفیت های مناسب دو کشور برای همکاری در زمینه های مختلف به ویژه در زمینه دفاعی را بسیار بالا دانست و خواستار تقویت این روابط شد.

براساس این گزارش، سردار دهقان نیز در این دیدار گفت: کنفرانس امنیتی مسکو فرصت بسیار مناسبی را فراهم کرد تا بتوانیم مسایل دوجانبه و راه های گسترش روابط دو کشور را بررسی کنیم.

وی همچنین یادآورشد: اشتراک نظر دو کشور در مسایل منطقه ای و جهانی می تواند زمینه را برای به فعلیت رساندن ظرفیت های بالقوه میان دو کشور فراهم کند.

دهقان با تاکید بر گسترش روابط میان دو کشور، خواستار ایجاد ائتلاف های قدرتمند منطقه ای برای مبارزه با تروریسم و خشونت و افراط گرایی شد.

انتهای پیام

کد N793288