تظاهرات فلسطینی‌ها همزمان با روز اسیر/ عباس: پرونده اسرا را به دیوان کیفری می‌بریم

سیاسی

همزمان با روز اسیر در فلسطین، هزاران فلسطینی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی دست به تظاهرات زدند. همزمان محمود عباس نیز از ارجاع قریب الوقوع پرونده اسرای فلسطینی به داگاه جنایی بین‌المللی خبر داد.

همزمان با روز اسیر در فلسطین، هزاران فلسطینی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی دست به تظاهرات زدند. همزمان محمود عباس نیز از ارجاع قریب الوقوع پرونده اسرای فلسطینی به داگاه جنایی بین‌المللی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، امروز (جمعه) هفدهم آوریل، به نام اسیر فلسطینی نامگذاری شده و به همین مناسبت گروه‌های فلسطینی برای برگزاری تظاهراتی گسترده به منظور آزادی اسرا، فراخوان عمومی داده‌اند.

بنا بر این گزارش، ساکنان کرانه باختری در شهرهای مختلف این منطقه تظاهراتی را به سمت دیوار حائل و زندان عوفر آغاز کرده‌اندند و خواهان رسیدگی مجامع بین‌المللی به قضیه اسرای فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی شدند.

به همین مناسبت مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از ارجاع قریب الوقوع پرونده اسرا به دیوان کیفری بین المللی خبر داد.

عباس در سخنانی خاطرنشان کرد: آزادی شش هزار اسیر زن و مرد فلسطینی مقدمه هر گونه توافق نامه صلحی است که میان ما و طرف اسرائیلی امضا می شود.

وی در پیام تلویزیونی خود که در شامگاه دیروز پنج شنبه از شبکه «فلسطین» پخش شد، با اشاره به روز اسیر، گفت: بار دیگر از دولت‌ها و نهادهای بین المللی می خواهیم تا به مسئولیت‌های خود در قبال اسرای فلسطینی جامه عمل بپوشانند و حمایت حقوقی و انسانی لازم را از آنان به عمل آورند.

عباس گفت: وقت آن رسیده است تا مراکز تصمیم گیری در اسرائیل این نکته را درک کنند که وضعیت اسرای فلسطینی در زندانها و بازداشتگاه‌ها، شهرک سازی، مصادره اراضی و بلوکه کردن دارایی‌های مالیاتی تنها یک نتیجه با خود به دنبال دارد که همان افزایش تندروی و افراطی گری است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه گفت: دست ما برای صلح دراز است، صلحی که یک طرف به طرف دیگر تحمیل نکند و تمامیت ارضی و حقوق طرف مقابلش را نادیده نیانگارد. تنها از این راهگذار است که امنیت، صلح و ثبات به وجود می آید.

وضعیت اردوگاه یرموک، موضوع دیگری بود که عباس در پیام تلویزیونی خود به آن پرداخت و ضمن ابراز ناراحتی از وضعیت موجود در اردوگاه یادشده گفت: ما با تمامی ابزارها و از طریق همکاری با تمامی طرف‌ها برای کاستن از رنج‌ هموطنان خود در این اردوگاه می کوشیم و ضمن محکوم کردن کسانی که درگیری‌ها را به این اردوگاه کشانده‌اند، از آنها می خواهیم که از یرموک خارج شوند و اجازه بدهند تا اهالی این اردوگاه که مهمان‌های موقت سوریه هستند تا هنگام بازگشت به میهن‌شان در آسایش باشند.

انتهای پیام

کد N793230