سیسی: مصر برای حل سیاسی بحران یمن تلاش می‌کند

سیاسی

رئیس جمهوری مصر در جمع دانشجویان دانشکده جنگ این کشور تاکید کرد: مصر برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران یمن تلاش می‌کند.

رئیس جمهوری مصر در جمع دانشجویان دانشکده جنگ این کشور تاکید کرد: مصر برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران یمن تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه الدستور، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر پس از حادثه تروریستی روز چهارشنبه استادیوم کفرشیخ که منجر به کشته شدن دو دانشجوی دانشکده جنگ و زخمی شدن سه تن دیگر شد، در جمع دانشجویان دانشکده جنگ حاضر شد و با تاکید بر قبول مسئولیت دفاع از مردم مصر و منطقه و تامین امنیت آن گفت: پارلمان آتی مصر باید برای حفظ وحدت و همبستگی مردم تلاش کند.

سیسی در ادامه گفت‌وگوی خود با دانشجویان این دانشکده تاکید کرد تصمیمات فردی نمی‌گیرد.

رئیس جمهوری مصر با رد حضور نیروی زمینی این کشور در یمن تاکید کرد: تنها نیروهای هوایی و دریایی مصر برای شرکت درعملیات "طوفان قاطع" اعزام شده‌اند و اگر نیروی دیگری ارسال شود، آن را اعلام خواهیم کرد.

وی درباره اوضاع یمن اظهار داشت: تمامی تصمیماتی که می‌گیرم در راستای حفظ منافع و امنیت کشور است و دولت مصر برای دستیابی به راه‌حلی برای بحران یمن تلاش می‌کند.

روز چهارشنبه یک اتوبوس حامل دانشجویان دانشکده جنگ مصر که در حال حرکت به سوی استادیوم کفر شیخ بود، با پرتاب بمبی مورد هدف قرار گرفت و در این حادثه دو دانشجو کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N793180