در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران

پدر شهید احمدی روشن: از ظریف تشکر می‌کنیم

پدر شهید مصطفی احمدی روشن , نماز جمعه

پدر شهید مصطفی احمدی روشن، گفت‌: ما برای وزیر محترم خارجه نامه‌ای ننوشته‌، امضا نکرده و نفرستاده‌ایم، اما از وی تشکر می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پدر شهید مصطفی احمدی روشن در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران در این‌باره، گفت: اولین سوالی که مردم بزرگوار ایران بالأخص دانشجویان از ما می‌پرسند این است که آیا ما از جمله کسانی بودیم که نامه نوشتیم و از وزیر محترم خارجه تشکر کرده‌ایم؟ من می‌خواهم خدمت همه شما عرض کنم که ضمن تشکر از این برادران گرامی، چنین نامه‌ای ننوشته، امضا نکرده و برای ایشان نفرستاده‌ایم اما از ایشان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: مسأله بعدی این است که نظر ما را به عنوان پدر یک شهید هسته‌ای می‌پرسند. نظر ما همان نظر رهبر انقلاب است. اولین چیزی که فرمودند این است که ما خوشبین نیستیم. واقعیت هم همین است. این حتی برای بنده حقیر یک تجربه است و این یک تجربه بزرگ از شناخت عمقی از دشمن اسلام و ایران است.

وی با بیان این‌که دغدغه‌های ما در این زمینه همان دغدغه‌های رهبر انقلاب است، گفت: خداوند تبارک و تعالی مسأله را برای ما حل کرده است. خداوند در غدیر خم این مسأله را حل کرد. آنگاه که به رسول خود دستور داد ای رسول ما چیزی که به تو نازل کردیم باید ابلاغ کنی وگرنه رسالت خود را انجام نداده‌ای.

پدر شهید احمدی روشن افزود: این امر موقعیت و مقام ولایت را می‌رساند تا همواره گوش و چشم به فرمان ولایت داشته باشیم، از خودمان حرف درنیاوریم و عملی انجام ندهیم.

وی تصریح کرد: وقتی ولایت می‌فرمایند ما خوشبین نیستیم ما هم نباید خوشبین باشیم. وقتی می‌فرمایند دغدغه‌هایی داریم ما نیز باید این دغدغه‌ها را داشته باشیم. من این مسائل را نه به عنوان پدر شهید احمدی روشن بلکه به عنوان قطره‌ای از دریای مواج مردم جمهوری اسلامی ایران عرض می‌کنم و می‌گویم خط قرمزهایی که مقام معظم رهبری ترسیم کردند را ما نیز می‌شناسیم.

پدر احمدی روشن، با بیان این که باعث تأسف است که برخی آقایان که ادعای دانشمندی و ولایتمداری می‌کنند 195 کیلوگرم اورانیوم غنی‌ شده 20 درصدی را پیش از آنکه قراردادی نوشته شود اکسید کردند، مدعی شد که این افراد بعد آمدند دانشمندان هسته‌ای را تارومار کردند و افزود: من به عنوان یک وظیفه شرعی داد زدم و موضوع را به گوش مسئولین رساندم. اما آقایان گفتند فلانی دروغ می‌گوید.

وی با بیان این‌که برخی سانتریفیوژها را به عنوان سماور به مردم معرفی نکنند، گفت: اگر سانتریفیوژ سماور بود چرا از سال82 تا 84 که 5 هزار سانتریفیوژ بیشتر نداشتیم و این تعداد کفاف صنعت هسته‌ای ما را نمی‌داد نتوانستید یک عدد از آنها را بیاورید؟ اما یک بچه 27 ساله به نام احمدی روشن و بقیه دانشمندان دست به دست هم دادند و در زمانی که حتی یک پیچ و مهره به ما نمی‌دادند تعداد سانتریفیوژها را به 19 هزار عدد افزایش دادند.

پدر احمدی روشن گفت: سانتریفیوژ میز و صندلی نیست و کسانی باید کارهای آن را انجام دهند که اشراف کامل به موضوع داشته باشند اما برخی عنوان می‌کنند که مصطفی احمدی روشن یک کارمند ساده بوده است. بله. البته ما که از خود مصطفی سوال می پرسیدیم می‌گفت من به عنوان یک جاروکش در سایت هسته‌ای نطنز فعالیت می‌کنم.

وی ادامه داد: حالا که شما موقعیت به دستتان افتاده است می‌خواهم که سانتریفیوژ را سماور معرفی نکنید. من از این عزیزان می‌خواهم که این‌قدر از دانش هسته‌ای خودشان استفاده نکنند.
کد N793168