خشم سونی پیکچرز از افشاگری ویکی‌لیکس

سیاسی

تصمیم وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس در انتشار ده‌ها هزار سند و مدرک هک شده مربوط به سونی پیکچرز نگاه‌ها را به سمت موسس این وبسایت متمرکز کرده است چون این وبسایت حالا تنها به دنبال انتشار اسناد دولتی و نظامی نیست؛ اقدامی که باعث خشم این کمپانی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، وبسایت ویکی‌لیکس اعلام کرد که قصد دارد تا یک آرشیو قابل جستجو از اسناد و ایمیل‌های مربوط به کمپانی سونی پیکچرز ایجاد کند. این آرشیو در ابتدای امر، نوامبر 2014 و درپی هک این کمپانی که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.‌آی) عامل آن را کره شمالی اعلام کرد، به وجود آمد. احتمال دارد که این اقدام باعث شود تا کمپانی سونی پیکچرز از این وبسایت افشاگر شکایت کند.

البته کارشناسان می‌گویند گزینه‌های این شرکت به خاطر فقدان وجود یک قطب مرکزی عملیاتی قابل شناسایی برای ویکی‌لیکس و جولیان آسانژ، موسس آن، محدود است.

ویکی‌لیکس در بیانیه‌ای اعلام کرد، به دنبال توجیه هک سونی پیکچرز به وسیله اعلام ارتباط این شرکت با مسائل سیاست دولتی، عضویت این شرکت در انجمن سینمایی آمریکا، ارتباط رییس آن با دولت واشنگتن و اندیشکده تحقیق و توسعه و فعالیت‌های سیاسی کارکنان این شرکت برای کمپین جمع‌آوری پول است.

فلوید آبرامز، وکیل مدافع آمریکایی در این باره گفت: ویکی‌لیکس درباره قانون کپی‌رایت و حریم خصوصی افراد و اشخاصی که به واسطه افشاگری متضرر شده‌اند، مسئول است. اما حقیقت اینجاست که مخفیکاری‌های این وبسایت افشاگر، باعث می‌شود تا سونی پیکچرز نتواند از این وبسایت شکایت کند. هیات ژوری ایالت ویرجینیای آمریکا برای مدتی فعالیت‌های آسانژ را مورد بررسی و تحقیق قرار داد اما هنوز هیچ کیفرخواستی علیه وی مطرح نشده است. بزرگترین مشکل برای سونی پیکچرز این است که شخصی یا چیزی را بیابد تا از آن شکایت کند.

حقیقت این است که اسناد و مدارک مربوط به هک سونی پیکچرز درباره اسناد پزشکی و مکالمات تلفنی بازیگران و ستاره‌های سینماست و افشاگری آنها باعث برجای گذاشتن خسارات زیادی می‌شود.

انتهای پیام

کد N793024