سکوت کاخ‌سفید درباره رسوایی جنسی ماموران آمریکایی

در پی انتشار گزارشی مبنی بر برگزاری میهمانی‌هایی جنسی عوامل اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا با روسپی‌ها در کلمبیا، سخنگوی کاخ‌سفید از پاسخ به این سوال که آیا باراک اوباما همچنان به رئیس این سازمان اعتماد دارد یا خیر، طفره رفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیده‌بان داخلی وزارت دادگستری آمریکا روز پنج‌شنبه گزارش داد که 10 تن از عوامل اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا در میهمانی‌های جنسی‌ای حضور داشته‌اند که هزینه مالی آن را کارتل‌های مواد مخدر تامین می‌کردند.

یک گروه دو حزبی از قانونگذاران در مجلس نمایندگان آمریکا گفته‌اند که دیگر به میشل لئونهارت، رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا اعتمادی ندارند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ‌سفید زمانی که خبرنگاران از وی دو بار این سوال را پرسیدند که آیا باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به خانم لئونهارت اعتماد دارد یا خیر گفت که اوباما "از تمام کسانی که در دولتش خدمت می‌کنند، توقعات بالایی دارد."

جاش ارنست با اشاره به اتهامات مطرح شده در گزارش دیده‌بان داخلی گفت: ما شدیدا نگران گزارشی هستیم که دفتر بازرس کل منتشر کرده است. ما قاطعانه از تلاش‌هایی که وزارت دادگستری در راستای روشن‌ شدن موضوع انجام می‌دهد، حمایت می‌کنیم.

رسوایی اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا در حالی فاش شده است که اسناد دولتی آمریکا نشان می‌دهد که ماموران سرویس امنیت مخفی این کشور هم در هشت سال گذشته در رسوایی‌های گوناگون جنسی، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استفاده نابجا از سلاح‌های خود دست داشته‌اند.

اسنادی که اخیرا توسط دولت آمریکا براساس قانون آزادی اطلاع‌رسانی منتشر شده‌ است، نشان می‌دهد که پیش از رسوایی جنسی ماموران آمریکایی با زنان روسپی در کلمبیا، رسوایی‌های مشابه دیگری نیز در میان ماموران مخفی در آمریکا رخ داده است.

اسناد دولت آمریکا فاش ساخت که در سال 2008 یک افسر امنیتی در زمان انجام وظیفه، به علت برقراری ارتباط با روسپی‌ها دستگیر شد. این افسر که در آن زمان سوار بر خودرویی حاوی نشان ویژه سرویس امنیت مخفی بود، از کار برکنار شد. همچنین یکی دیگر از کارکنان این سرویس نیز حین جلب مشتری برای روسپی‌ها در یک پارک در سال 2005 بازداشت شد.

انتهای پیام

کد N793019