• ۲۷بازدید
در آستانه ۲۹ فروردین؛

برگزاری مراسم بزرگداشت روز ارتش ایران در ترکیه

مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با حضور گسترده وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقاماتلشکری کشوری و حوزههای مختلف سیاسی ،فرهنگی و رسانه ای ترکیه در آنکارا برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری مهر،  مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با حضور گسترده وابستگان نظامی کشورهای خارجی  مقامات لشکری کشوری و حوزههای مختلف سیاسی ،فرهنگی و رسانه ای ترکیه در آنکارا برگزار شد.

در این مراسم، مقام هایی از ارتش ترکیه در سطح سرلشکر، معاونان فرماندهان نیروهای زمینی و دریایی و بیش از ۱۰ تن از فرماندهان و افسران ارشد ستاد کل ارتش ترکیه، ده ها تن از سفیران و وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی به ویژه کشورهای اروپایی و نمایندگان اصحاب رسانه ها  و دیگر مقامات و شخصیت های سیاسی فرهنگی و اقتصادی ترکیه شرکت کردند. 

مراسم بزرگداشت روز ارتش فرصتی برای طرح مسائل مختلف از سوی وابستگان نظامی و مدعوین فراهم کرد.مهمترین بخش گفت وگوهای محفلی بین دیپلمات ها و وابستگان نظامی و خبرنگاران موضوع مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای غربی و تجاوز نظامی نامتعارف عربستان به یمن ،کشته شدن بیش از پیش غیر نظامیان در بمباران ها و تاکید بر لزوم آتش بس فوری برای کمک رسانی به مردم و برقراری ساز کار های دیپلماتیک جهت خاتمه بحران بود.

 

کد N792988

وبگردی