در آستانه ۲۹ فروردین؛

برگزاری مراسم بزرگداشت روز ارتش ایران در ترکیه

سیاسی

مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با حضور گسترده وابستگان نظامی کشورهای خارجی مقاماتلشکری کشوری و حوزههای مختلف سیاسی ،فرهنگی و رسانه ای ترکیه در آنکارا برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری مهر،  مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با حضور گسترده وابستگان نظامی کشورهای خارجی  مقامات لشکری کشوری و حوزههای مختلف سیاسی ،فرهنگی و رسانه ای ترکیه در آنکارا برگزار شد.

در این مراسم، مقام هایی از ارتش ترکیه در سطح سرلشکر، معاونان فرماندهان نیروهای زمینی و دریایی و بیش از ۱۰ تن از فرماندهان و افسران ارشد ستاد کل ارتش ترکیه، ده ها تن از سفیران و وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی به ویژه کشورهای اروپایی و نمایندگان اصحاب رسانه ها  و دیگر مقامات و شخصیت های سیاسی فرهنگی و اقتصادی ترکیه شرکت کردند. 

مراسم بزرگداشت روز ارتش فرصتی برای طرح مسائل مختلف از سوی وابستگان نظامی و مدعوین فراهم کرد.مهمترین بخش گفت وگوهای محفلی بین دیپلمات ها و وابستگان نظامی و خبرنگاران موضوع مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای غربی و تجاوز نظامی نامتعارف عربستان به یمن ،کشته شدن بیش از پیش غیر نظامیان در بمباران ها و تاکید بر لزوم آتش بس فوری برای کمک رسانی به مردم و برقراری ساز کار های دیپلماتیک جهت خاتمه بحران بود.