جلیلی: دولت صددرصد سهم مناطق محروم از بودجه عمومی سال 93 را پرداخت کند

سیاسی

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی خواستار تامین صددرصد اعتبار مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از بودجه عمومی دولت در سال 93 شد.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: علیرغم اینکه قرار بود در سال 93 صددرصد اعتبارات ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص سهم مناطق محروم از بودجه عمومی دولت پرداخت شود، تاکنون 70 درصد این اعتبار تامین شده و 45 درصد تا 50 درصد محقق شده و این به معنی است که هنوز بیش از نیمی از سهم مناطق محروم از بودجه عمومی دولت در سال 93 محقق نشده است.

وی افزود: البته حکم قانون برنامه پنجم برای اختصاص دو درصد بودجه عمومی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته برای توازون منطقه‌ای در دولت پیش اجرا نشده بود اما این دولت خود را متعهد به اجرای این قانون دانسته و ما امیدواریم این تعهدات عملی شود و سهم مناطق محروم از بودجه عمومی در سال 93 نیز هر چه زودتر پرداخت شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه این کمیسیون پیگیر پرداخت سهم مناطق محروم از بودجه عمومی است، خواستار پاسخگویی دولت در مورد علت تاخیر در پرداخت این سهم و تامین صددرصدی این اعتبار شد.

به گفته جلیلی بر اساس مصوبه مجلس، سهم مناطق محروم از بودجه عمومی در سال 94 به 3 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

کد N792923