روحانی:

فساد با شعار، دستگیری و زندانی کردن از بین نمی‌رود

سیاسی

رییس جمهور در جلسه شورای اداری استان گیلان با تاکید بر اینکه "سال ۹۴ باید سال تحرک اقتصادی در کشور باشد"، گفت: همه باید دست به دست هم کشور را به سمت رونق و پیشرفت ببریم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این جلسه که روز پنجشنبه برگزار شد، وظیفه دولت را ایجاد فضای امن برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران دانست و گفت: سپردن کارها به دست مردم و زدودن مقررات اضافی از اهمیت زیادی در روند توسعه کشور برخوردار است.

رییس جمهور افزود: فساد با شعار، دستگیری و زندانی کردن از بین نمی رود بلکه باید راه فساد را بست. کاستن از مقررات و شفافیت در اطلاعات، لازمه مبارزه با فساد است. همه اطلاعات باید شفاف و در اختیار همگان قرار گیرند و حرکت به سمت دولت الکترونیک در این راستا از اهمیت زیادی برخوردار است.

روحانی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه و فناوری در فرایند توسعه کشور گفت: در اقتصاد کلان باید علائم درستی ارسال کرد تا محیط امن و آرام بماند و سرمایه گذار از ثبات در قوانین مطمئن باشد.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه "باید سود تسهیلات بانکی متعادل شود" گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی باید همزمان با کاهش نرخ تورم، کاسته شود و متعادل گردد.

روحانی بیکاری را معضل بزرگ کشور دانست و افزود: باید در سال جدید با حرکت به سمت رونق اقتصادی ، برای رفع این معضل تلاش کنیم چرا که با رونق اقتصادی ، نشاط ، درآمد، رفاه و اشتغال می آید.

رییس جمهور سپردن بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: باید مردم و سازمان های مردم نهاد در همه عرصه هایی که به میدان آمده اند موفق شده اند و دولت حامی نهادهای مردمی برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی است.

روحانی در ادامه اسلام را دین سلام ، همزیستی و صلح خواند و اظهار کرد: کار سیاست خارجی نشان دادن واقعیت ایران و ایرانیان به جهانیان است تا دنیا بیش از پیش واقعیت ها و فرهنگ غنی ملت ایران را درک کند.

پیش از سخنان رییس جمهوری نیز امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان گیلان ، استاندار، شماری از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و دکتر نوبخت گزارش هایی را از وضعیت استان ارائه دادند.

انتهای پیام

کد N792576