خالد بحاح: تاکنون هیچ طرح رسمی برای حل بحران یمن مطرح نشده است

يمن

معاون رئیس‌جمهور مستعفی یمن طی نشستی امروز (پنجشنه) اعلام کرد: آماده‌ایم تا برای حفظ امنیت یمن و برآورد کردن خواسته‌های طرفین به مسوولیت و وظیفه ملی خود عمل کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، خالد بحاح، معاون رئیس‌جمهور مستعفی یمن طی سخنانی اظهار کرد: برای برآورد کردن خواسته‌های طرفین و فراهم کردن کمک‌های لازم برای یمن نیازمند مداخله فوری منطقه‌ای و بین‌المللی هستیم.

وی تصریح کرد: تاکنون هیچ طرح رسمی برای پایان بحران کشور مطرح نشده و ما باید برای حل اساسی بحران کشور بر سر میز مذاکره بیاییم و حوثی‌ها نیز باید تمام بندهای قطعنامه شورای امنیت و دستورات بین‌المللی را اجرا کنند.

خالد بحاح افزود: بدون توقف خشونت‌ها نمی‌توانیم هیچ طرحی را عملی کنیم و از تمام نیروهای مسلح می‌خواهیم که از مشروعیت یمن حمایت کنند.

وی اظهار داشت: بازگشت هادی به قدرت با ثبات اوضاع امنیتی کشور مرتبط است و قول می‌دهیم که اوضاع معیشتی یمن طی روزهای آتی بهتر خواهد شد. ما در حال پرداخت بهای اقدامات برخی افراد و قبایلی هستیم که عرق ملی ندارند و می‌خواهیم که هرچه سریعتر جنگ در کشورمان به پایان برسد.

انتهای پیام

کد N792549