رییس شورای همگرایی اصولگرایان:

نقش زنان در صحنه‌های سیاسی را باور داریم

سیاسی

رییس شورای همگرایی اصولگرایان با اشاره به زندگی حضرت فاطمه (س) تاکید کرد که زنان در صحنه‌های سیاسی باید حضور داشته باشند و ما نقش زنان در این صحنه‌ها را باور داریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سید رضا تقوی که در مراسم همگرایی زنان اصولگرا سخن می‌گفت عنوان کرد: زندگی حضرت زهرا را باید به دو بخش تقسیم کنیم، یک بخش زندگی ایشان در دوران حیات رسول خدا (ص) و دیگری مربوط به بعد از رحلت پیامبر (ص) است که بسیار کوتاه بود اما بسیار سرنوشت ساز بود.

او ادامه داد: این زمان زمانی بود که خلاء پیامبر (ص) در جامعه احساس می‌شد وحق مسلم حضرت علی (ع) نقض شده بود و فاطمه (س) تنها مانده بود.

در این مدت حضرت فاطمه محور همه جریان‌های بعد از رحلت پیامبر (ص) بود و چندین کار مهم انجام داد. اولین رسالت ایشان روشنگری و بصیرت افزایی بوده است. پس زنان باید در هر شرایطی به تبعیت از حضرت فاطمه (س) روشنگری کنند.

تقوی افزود: دومین کاری که ایشان انجام داد، بیان فضایل حضرت علی (ع) بود یعنی باید فضایل ولی زمان را معرفی کرد، نباید لب بر لب بگذاریم و در برابر هجمه‌ها سکوت کنیم. اگر ما بر ولایت اصرار می‌کنیم به تبعیت از صدیقه فاطمه (س) است.

رئیس شورای همگرایی اصولگرایان تصریح کرد: کار دیگری که حضرت فاطمه(س) انجام داد: بیان ریشه‌های فتنه بود. ایشان در گوشه خانه ننشست گریه کند، چرا که زمان زمانی بود که منافقین از فرصت رحلت رسول خدا استفاده می‌کردند، آنهایی که عوامل نفوذی بودند دین‌هایشان را ظاهر کردند، چهارمین عمل ایشان افشاگری علیه جریان نفاق بود، نفاق شرایط ویژه ای در جامعه ایجاد می‌کند، منافق از پشت خنجر می‌زند و شعارهای انقلابی‌اش ممکن است خیلی تندتر از بقیه باشد، اما فرصت که پیدا کند تیشه به ریشه می زند.

به گفته‌ی تقوی پنجمین وظیفه‌ای که حضرت فاطمه (س) انجام داد خطاب قرار دادن خواص بود، ارتداد ممکن است ارتداد سیاسی باشد و خواص ممکن است نماز هم بخواند اما ولایت را قبول نداشته باشد و ولی زمان را نپذیرند، نکته دیگر یاد آوری روز غدیر بود. باید غدیر را فریاد بزنیم و زمان‌های خاص را برای مردم تبیین کنیم. هفتمین اغراق حضرت فاطمه (س) نیز بیان مظلومیت امام علی (ع) بود.

تقوی خاطر نشان کرد:‌حضرت زهرا (س) زمان شناس بود و متناسب با زمان کارهایش را انجام می‌داد. نیروهای اصولگرا نیز باید شرایط زمان را درک کنند و درسایه‌ی ولایت همه با هم حرکت کنند.

تقوی در پایان بر لزوم رعایت ویژگی‌هایی چون حفظ روحیه انقلابی ، خود باوری، اعتماد به نفس ، کنار گذاشتن اختلافات و تمرکز برمشترکات ، دوری از آفت تحجر ، اولویت بندی ، شناخت آسیب‌ها ، پایبندی به مکارم اخلاقی و ولایت مداری تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N792451