دادستان کل کشور:

رهبر انقلاب تنها مفسر خط امام/ دل بستن به رفع تحریم ها اشتباه است

سیاسی

دادستان کل کشور با بیان اینکه دل بستن به رفع تحریم ها برای اینکه گره از مشکلات مردم بازکند نگاهی خوشبینانه و غلط است، گفت: آنچه ملت را نجات می دهد اجرای اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیسی دادستان کل کشور با بیان اینکه شما ممکن است در جامعه مبتنی بر دین، احزاب و دسته جات مختلفی را ببینید تصریح کرد: سمت و سوی همه احزاب و دسته جات باید در راستای اصل حرکت نظام باشد.

وی افزود: دشمنان همواره پس از انقلاب تلاش کردند که نظام اسلامی تاسیس و تثبیت نشود اما امروز ملت ها به برکت این انقلاب بیدار شده اند.

دادستان کل کشور با تشریح گفتمان ولایت اظهار کرد: این گفتمان بر اصول پافشاری می کند و اساس آن پیوند معنویت و سیاست است.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: در این گفتمان اقتصاد مقاومتی به جای اقتصاد وابسته و دشمن شناسی و مقاومت در راه هدف به جای وادادگی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: این گفتمان می خواهد هم دنیا و هم آخرت تامین شود نه اینکه فقط به این عالم فکر کنیم. امروز عالم مدعی تمدن است اما مدنیت آن مبتنی بر جاهلیت مدرن است.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه گفتمان ولایت را کاملا در خط امام مشاهده می کنیم خاطرنشان کرد: امروز بهترین مفسر خط امام(ره) جانشین آن یعنی مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام رئیسی افزود: امام همواره تاکید بر دشمن شناسی، کینه بر استکبار و واقعی نگاه کردن به رای مردم داشتند و هیچگاه رای مردم را سمبلیک و فانتزی نمی دانستند.

وی گفت: امروز گفتمان ولایت عنوان یک گفتمان غالب باید در همه لایه های اجتماعی و همه سطوح  وجود داشته باشد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه اعمال تحریم ها برای دشمنان یک راهبرد محسوب می شود، خاطرنشان کرد: دشمنان به غلط تصور می کنند آنچه ما را پای میز مذاکره کشانده است تحریم ها است. برای همین امروز می گویند برداشته شدن تحریم ها سهل الوصول نخواهد بود.

وی افزود: البته باید مذاکره کرد اما دل بستن به رفع تحریم ها که بتواند گرهی از مشکلات مردم حل کند یک نگاه خوشبینانه و غلط است.

حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر اینکه آنچه ملت را نجات می دهد اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: ما باید توانمند شویم تا بتوانیم دشمنان خود را منکوب کنیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری این جلسه خاطرنشان کرد: این نشست ها باید به تحقق یکپارچگی و انسجام نیروهای انقلابی کمک کند تا بتوانیم بر اجرای منویات رهبر معظم انقلاب گام برداریم.