افخم: زنان نقش مهمی در کمک به حل مشکلات جوامع اسلامی دارند

زنان,سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مسایل مشترک جهان اسلام گفت که زنان نقش مهمی در کمک به حل مشکلات جوامع اسلامی دارند.

به گزارش خبرآنلاین ،مرضیه افخم عصر دیروز با جمعی از میهمانان شرکت کننده در همایش اتحادیه زنان مسلمان دیداری صمیمانه داشت.

میهمانان این نشست هر کدام جداگانه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص استفاده از الگوهای رفتاری اسلام برای تعالی جوامع بشری پرداختند. شرکت کنندگان این دیدار با اشاره به نقش زن مسلمان در پرورش و هدایت فرزندان شایسته، فضایل زندگی بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) را الگویی مناسب برای نجات جامعه مدرن از آفات زمانه و امروزی توصیف کردند.

میهمانان این نشست از کشورهای یونان، ترکیه، سنگال، لبنان و عمان بودند. پیش از این نشست نیز افخم با خانم سیدبه وزیر مشاور ریاست جمهوری سنگال در امور خانواده و حقوق بشر دیدار کرد. سخنگوی وزارت خارجه در این دیدار با اشاره به روابط خوب و رو به توسعه دو کشور به ارایه توضیحاتی درمورد وضعیت زنان در ایران پرداخت که مورد توجه وزیر سنگالی قرار گرفت.

وزیر مشاور سنگال نیز ضمن تشکر از میهمان نوازی دولت و ملت ایران ضمن ابراز شگفتی و خرسندی از وضعیت خوب زنان و پیشرفت های علمی آنان در کشور، به عنوان اولین زن سنگالی که در رقابت های ریاست جمهوری شرکت داشته، بر نقش موثر زنان در پیشبرد فعالیت های سیاسی اجتماعی تاکید کرد.

 

29503

کد N792364