حزب‌الله لبنان: انتقادات جریان المستقبل مانع حمایت ما از یمن نمی‌شود

حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسوولان و سران جریان المستقبل طی سال‌ها انتقادات تند و شدیدی علیه ایران مطرح کردند و اتهامات آنها هیچ پایه و اساسی ندارد و تنها با هدف اجرای طرح‌ها و خواسته‌های کشورهای عربی و خارجی است. ما طی سال‌ها این اتهامات پوچ را شنیدیم اما به خاطر حفظ وحدت میان لبنانی‌ها و ثبات کشور آنها را نپذیرفته و به آن نپرداختیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که موضع صریح و آشکار حزب‌الله در دفاع از ملت مظلوم یمن که هدف تجاوزهای عربستان قرار گرفته‌اند، باعث خشم مسوولان و مقامات جریان المستقبل شده تا جایی که آنان به این خاطر از ما انتقاد کرده‌اند. سوالی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که آیا جریان المستقبل از مخالفت حزب‌الله با عربستان و انتقادات ما علیه کشورهای تندرو هم‌پیمان با عربستان خشمگین است. در واقع سخنان و مواضع اخیر جریان المستقبل نسبت به انتقادات حزب‌الله نشان‌دهنده آن است که این جریان به نحوی عملیات نسل‌کشی و جنایات دسته جمعی را که عربستان در حق شهروندان بی‌گناه یمنی مرتکب می‌شود، تایید می‌کند.

حزب‌الله لبنان افزود: ارتباط جریان المستقبل با سران عربستان و تلاش این جریان برای دلجویی و دفاع از آل سعود باعث نمی‌شود که ما مقابل تجاوزهای خشونت‌بار عربستان علیه ملت دوست و ستمدیده یمن ساکت بایستیم و سخنانی که جریان السمتقبل در دفاع و حمایت از عربستان مطرح می‌کند باعث می‌شود تا عربستان ظلم و خشونت بیشتری بر مردم یمن کند و سیطره و قدرتش در زورگویی بیشتر شود. چراکه این کشور سال‌هاست سعی می‌کند از طریق ظلم و ورود ارتش و نظامیان خود به کشورهای منطقه ثبات و امنیت آنها را برهم زند.

حزب‌الله لبنان در این بیانیه تصریح کرد: نظامی که از طریق جهل، دورغ، کشتار و اعزام تروریست‌ها و تندروها، در جزیره عرب حکمرانی می‌کند هرگز با کشور ایرانی که جهان شاهد پیشرفت و توسعه وی در سطحی علمی و تکنولوژی است و رهبر و ملت آن یار و یاور ملت‌های مظلوم منطقه و حرکت‌های آزادی‌خواهانه در منطقه هستند، قابل قیاس نیست.

انتهای پیام

کد N792259