رایزنی معاون وزیر امور خارجه ایران با مقام آلمانی

حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشومان با مارکوس ادرر، معاون وزیر خارجه آلمان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه یمن، بحرین ، عراق و سوریه گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، معاون وزیرخارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر در یمن و حملات نیروهای نظامی خارجی اظهار کرد: حملات عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورها به یمن اقدام خطایی است که نتیجه ای برای متجاوزین به همراه نخواهد داشت . وی با متوازن خواندن موضع آلمان در خصوص عملیات نظامی علیه یمن افزود ما انتظار داریم آلمان و سایر کشورهای اروپایی اقدامات لازم را برای متوقف کردن حملات علیه مردم یمن و زیر ساخت های آن کشور، زمینه را برای امدادرسانی به یمن و آغاز گفتگوهای یمنی - یمنی برای رسیدن به تشکیل حکومت وحدت ملی فراهم سازند.

امیر عبداللهیان با اظهار تاسف از اینکه در منطقه شاهد ترجیح سیاست اشتباه توسل به زور و حملات نظامی بر راهکارهای سیاسی از سوی برخی کشورها هستیم، اضافه کرد: تحولات منطقه اعم از یمن، سوریه و بحرین صرفا راهکار سیاسی دارد.

معاون وزیر خارجه آلمان نیز در این دیدار نقش کشورمان در تحولات منطقه را بسیار مهم و تاثیر گذار خواند و افزود: نقش سازنده شما در تحولات عراق و مبارزه با تروریسم و ثبات سیاسی در این کشور بسیار ارزشمند بوده است.

مارکوس ادرر با اشاره به تحولات یمن، راهکار سیاسی و گفتگو بین همه گروه های یمنی را راه حل اساسی برون رفت از وضعیت بوجود آمده دانست و با توجه به نیازهای شدید مردم یمن به دارو و غذا، بر ارسال سریع کمک های انسان دوستانه به این کشور تاکید کرد.

طرفین همچنین آخرین وضعیت سوریه و بحرین را مورد ارزیابی قرار دادند.

انتهای پیام

کد N792160