اطمینان کری از توانایی اوباما برای به سرانجام رساندن مذاکرات هسته‌ای

سیاسی

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: اطمینان دارم باراک اوباما قادر خواهد بود برای توافق هسته‌ای نهایی با ایران مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از ورود به آلمان در جمع خبرنگاران، گفت: پس از آن‌که قدرت‌های جهانی اوایل ماه جاری به یک چارچوب تفاهم دست پیدا کردند اکنون اطمینان دارم که باراک اوباما رییس‌جمهوری ‌آمریکا قادر است برای یک توافق هسته‌ای نهایی با ایران مذاکره کند.

کری که به منظور شرکت در نشست وزیران امور خارجه "گروه 7" به آلمان سفر کرده است، افزود: چالش پیش روی ما هم اکنون این است که این مذاکرات با ایران را در دو ماه و نیم باقیمانده تا پایان ژوئن به پایان برسانیم.

وزیر امور خارجه آمریکا هم‌چنین گفت: روز گذشته در واشنگتن به یک تفاهم بر سر نقش کنکره در این زمینه رسیدیم.

او ادامه داد: ما درباره توانایی رییس‌جمهور برای مذاکره با ایران بر سر یک توافق و به سرانجام رساندن آن برای امن‌تر کردن جهان اطمینان داریم.

بر اساس این گزارش کمیته روابط خارجی سنای آمریکا عصر روز سه‌شنبه طرحی را به تصویب رساند که بر اساس آن کنگره اجازه خواهد داشت هر توافق هسته‌ای نهایی با ایران را مورد بازبینی قرار دهد.

رییس‌جمهور آمریکا نیز اعلام کرده است: کنگره این قدرت را دارد که بر توافق هسته‌ای با ایران نظارت کند به شرط آن‌که اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات به این توافق برسند که طرح کمیته روابط خارجی آخرین قانون تعیین کننده نقش کنگره در مذاکرات هسته‌ای باشد.

انتهای پیام

کد N791745