روحانی /1/:حرکت ملت به سمت قله‌های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود

رییس‌جمهور گفت: در مذاکرات حدود شانزده ماهه دنیا به این واقعیت اعتراف کرد که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت قله‌های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در جمع مردم گیلان ضمن اینکه این استان را بزرگ و سرسبز و قهرمان و مردم آن را مهمان‌نواز و بنده‌پرور خواند، از ابراز احساسات مردم این استان در استقبال از رییس‌جمهور و همراهان او تقدیر کرد و تصریح کرد: چه کسی قادر است از این همه احساسات و لطف و محبت مردم در سراسر خیابان‌ها از فرودگاه تا استادیوم همچنین اجتماع عظیم شما در این مکان (ورزشگاه شهید عضدی گیلان) تشکر و قدردانی کند، جز آنکه من بگویم خادمان شما کوچک و شما مردمی بس بزرگ هستید.

وی در ادامه با مورد توجه قرار دادن شعارهای مردم گیلان در مراسم استقبال از رییس‌جمهور، ضمن اینکه این شعارها را محبت‌آمیز دانست، در ادامه گفت: امسال سال فاطمی و سال رحمت است. از بارانش گرفته تا نام فاطمه زهرایش (س) و از اولین قدم بزرگ ملت ایران در برابر جهان این موضوع مشخص است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امسال سال همدلی و وحدت، اتحاد و اعتماد بین دولت و ملت است، گفت: امسال سالی است که دولت با همه توان برای این ملت بزرگ تلاش و کوشش خواهد کرد تا خداوند و دل مردم از این نظام و دولت راضی باشد.

روحانی اضافه کرد: امسال باید از منافع فردی بگذریم چون امسال سال همدلی است. همچنین باید از منافع حزبی و جناحی بگذریم و همه و همه به منافع ملی و عزت ملی بیندیشیم.

وی بار دیگر گیلان را سرزمین قهرمانان، سردار جنگل، علما و مراجع، بزرگان، سرداران، فداکاران و ریاضی‌دانان دانست و گفت: مردم عزیز گیلان و همه ملت ایران امروز همه دنیا، قدرت‌های بزرگ حتی آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که نظام مستحکم ایران قابل سرنگونی نیست.

وی تاکید کرد: امروز همه قدرت‌های دنیا و حتی بر اساس اعتراف رییس‌جمهور آمریکا در همین روزهای اخیر این نکته را مورد توجه قرار داده‌اند که ماهیت نظام مردم‌سالار دینی ایران قابل تغییر نمی‌باشد و در این مذاکرات حدود شانزده ماهه دنیا به این واقعیت اعتراف کرد که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت قله‌های توسعه، علم، دانش و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.

ادامه دارد...

کد N791593