مبارزه با جرائم بین‌المللی محور نشست مقامات بیش از 40 کشور در آمریکا

مقامات دولتی و روسای سازمان‌های غیردولتی آمریکا به عنوان بخشی از برنامه مهم تبادل‌نظر و اطلاعات درباره جرائم بین‌المللی با حدود 70 مقام امنیتی، اعمال قانون و مقام قضایی بین‌المللی که در واشنگتن حضور دارند، دیدار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت وزارت امور خارجه آمریکا، این مقامات آمریکایی و بین‌المللی درباره تهدیدهای مشترک نسبت به صلح بین‌المللی و امنیتی از جمله قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، امنیت مرزی، پولشویی، امنیت سایبری، قاچاق حیوان و تروریسم مذاکره خواهند کرد.

ابتکارعمل موسوم به برنامه "به سوی جهانی امن‌تر" تبادل‌نظر میان مجریان قانون و کارشناسان امنیتی بین‌المللی با همتاهای آمریکایی‌شان را درخصوص مسائل مهم منافع مشترک در مبارزه با جرائم بین‌المللی از جمله حمایت از اجرای قانون، تاثیر مشارکت‌ها و شکست تروریسم تسهیل می‌کند.

یکی از اولویت‌های سیاست خارجه آمریکا ایجاد همکاری جهانی علیه تروریسم به ویژه تروریسم خشونت‌آمیز و دیگر جرائم بین‌المللی است.

شرکت‌کنندگان در این برنامه به دنبال دیدارهایشان در واشنگتن به شهرهای کوچک آمریکا سفر کرده تا درک مناسبی را از مسائل امنیتی و امنیت عمومی از جانب مقامات مجری قانون محلی و ایالتی، مقامات دولتی و ارائه‌دهندگان خدمات اجتماعی و کمک به قربانیان به دست آورند.

این شرکت‌کنندگان در پایان برنامه سه هفته‌ای خود، «کنفرانس همکاری جهانی» را در نیویورک و در سالروز مبارزه با جرائم بین‌المللی برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N791520