رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان گسترش فعالیت‌های نظامی در عراق شد

سیاسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که نیروهای کشورش در عراق در راستای مبارزه با داعش باید اقداماتی بیش از آموزش و مشاوره به سربازان عراقی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، جان بوئنر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که به تازگی به همراه سایر قانونگذاران این کشور از سفر خاورمیانه بازگشته است، علناً از ضرورت افزایش نقش نظامی آمریکا در عرق سخن نگفت.

وی در جمع خبرنگاران گفت: من این را جنگ نمی‌خوانم. من آن را «طرح، مشارکت مستقیم و مشارکت بیشتر در کمک به عراقی‌ها» در نبرد با داعش توصیف می‌کنم. بوئنر در ادامه گلایه کرد که فرماندهان نظامی آمریکا به حکم آموزش و مشاوره بیش از حد مقید و محدود شده‌اند.

رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در عین حال تاکید کرد که وی نمی‌داند که آیا 4500 سرباز آمریکایی که در عراق مانده‌اند، باید تعدادشان افزایش یابد یا خیر اما گفت: گمان می‌کنم که می‌شود کارهای بیشتری را با خطرات کمتری انجام داد که به تعداد زیاد افراد نیاز ندارد.

به گفته بوئنر دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به استراتژی شفاف‌تر و فراگیرتر برای مقابله با داعش در این منطقه نیاز دارد.

بوئنر و جمعی از جمهوری‌خواهان در تور خاورمیانه به سرزمین‌های اشغالی، اردن، عربستان و عراق سفر کردند.

وی یکی از منتقدان سیاست‌های اوباما است و می‌گوید که عراقی‌ها به کمک آمریکا برای خرید سلاح نیاز دارند و آمریکا باید رویکرد مشخصی را که شامل مولفه‌های اقتصادی باشد، در پیش بگیرد.

با این حال وی ارائه بسته کمکی جدیدی به عراق را در ذهن نداشت.

انتهای پیام

کد N791461