سبحانی‌نیا در گفت و گو با ایسنا؛

حمله عربستان به یمن پایان خوبی نخواهد داشت

عربستان

یک عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر این که حمله عربستان به یمن پایان خوبی برای سعودی‌ها نخواهد داشت گفت که باید این اقدام ریاض از طریق مجامع بین‌المللی و سازمان‌های اسلامی پیگیری شود.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر عربستان در حال پاشیدن است و از لحاظ اخلاقی نیز در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد که آخرین نمونه اقدام غیر اخلاقی آنها برخورد با زائران ایرانی در فرودگاه جده است.

وی افزود: چهره‌ی بین المللی عربستان نیز به شدت آسیب دیده است. که تمامی این شرایط نشان می‌دهد عربستان در حال اضمحلال و از هم پاشیدگی است و تلاش می‌کند که جان مجددی بگیرد.

نایب رئیس مجمع نمایندگان روحانیون مجلس تاکید کرد: عربستان کشور اسلامی و مدعی خادمی حرمین شریفین است که به باور ما با اقدام اخیرش در حمله تجاوز کارانه به یمن دیگر از لحاظ سیاسی و اخلاقی صلاحیت اداره‌ی حرمین شریفین را ندارد و دنیای اسلامی باید در مورد اداره این دو جایگاه مقدس تصمیم اساسی بگیرد.

سبحانی نیا در ادامه به بخشی از بیانات مقامات معظم رهبری در مورد حمله عربستان به یمن اشاره و اظهار کرد: بیانات رهبری ناظر بر وضعیت داخلی و خارجی عربستان است و می‌توان گفت که این بیانات نشان می‌دهد رژیم آل سعود برای حفظ خود دست و پا می‌زند اما نمی‌داند که با حمله به یمن در گردابی افتاده و خلاصی ازآن خیلی پرهزینه خواهد بود.

وی مردم یمن را مردمی شجاع و سلحشور و جنگجو توصیف کرد و افزود: عربستان در حالی به یمن حمله کرده است که باید برای رهایی از این گردآب هزینه‌ی بسیار سنگینی را پرداخت کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به محکوم کردن اقدام عربستان از سوی جمهوری اسلامی و بسیاری از کشورهای اسلامی گفت: عربستان برای همراهی کشورها با خود تلاش‌های بسیاری انجام دادند و در این بین برخی از کشورهای مرتجع منطقه نیز به خاطر واستگی‌هایی تلاش می‌کنند تا با عربستان هم پیمان شوند، اما در نهایت فکر نمی‌کنم این جنگ پایان خوبی برای عربستان داشته باشد.

سبحانی‌نیا در پایان تاکید کرد:‌ حتما باید این اقدام عربستان از طریق مجامع بین‌المللی و سازمانهای اسلامی همچون سازمان کنفرانس اسلامی پیگیری شود.

انتهای پیام

کد N791422