دهمین دور مذاکرات حزب‌الله لبنان و جریان المستقبل برگزار شد

سیاسی

دهمین جلسه مذاکره میان حزب‌الله لبنان و جریان المستقبل سه شنبه شب در مقر دوم ریاست جمهوری لبنان برگزار شد.

دهمین جلسه مذاکره میان حزب‌الله لبنان و جریان المستقبل سه شنبه شب در مقر دوم ریاست جمهوری لبنان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، حزب‌الله لبنان و جریان المستقبل که سعد الحریری، نخست وزیر پیشین لبنان رهبری آن را برعهده دارد شب گذشته دهمین دور گفت و گوهای خود را در مقر دوم ریاست‌ جمهوری لبنان در "عین التینه" برگزار کردند.

این جلسه با حضور الحاج حسین الخلیل، معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله، حسین الحاج حسن، وزیر صنعت، حسن فضل الله، از نمایندگان حزب‌الله، نادر حریری،‌مدیر دفتر سعد حریری، رهبر جریان المستقبل، نهاد مشنوق، وزیر کشور و سمیر الجسر، از نمایندگان جریان المستقبل برگزار شد.

در پایان این جلسه دو طرف بیانیه ای را صادر و اعلام کردند که در این نشست تکمیل روند اتخاذ تدابیر امنیتی در تمامی مناطق لبنان و دیگر مسائل مهم و نیز برخی از مسائل مربوط به پرونده آوارگان مورد بررسی قرار گرفت.

در همین حال، فراکسیون پارلمانی جریان المستقبل به ریاست فواد سنیوره، رئیس این فراکسیون نشستی را برگزار و طی آن اوضاع لبنان و منطقه را مورد بررسی قرار داد.

در این نشست به چهلمین سالگرد جنگ داخلی در لبنان اشاره و تاکید شد که باید از این فاجعه که مردم لبنان به خاطر آن شدیدترین تلفات را دیدند درس گرفت و این مهم تنها با تقویت باور به وحدت ملی و تاکید بر اصول از جمله اصل همزیستی مسالمت آمیز و پایبندی به اصل داشتن کشوری دموکرات و مدنی و مبارزه با تروریسم صورت می‌گیرد.

فراکسیون المستقبل اعلام کرد که مذاکرات جاری با حزب‌الله در این شرایط باید ادامه یابد هرچند که تفاوت بسیاری در مواضع و اختلافات عمیق با حزب‌الله وجود دارد تا بدین ترتیب تنش‌ها کاهش یافته و توافق ملی برای پایان دادن به خلا ریاست جمهوری حاصل شود.

این فراکسیون تاکید کرد که اختلاف گسترده با حزب‌الله در زمینه استراتژی و فعالیت‌ها باعث نخواهد شد تا موضع جریان المستقبل مبنی بر ضروری بودن ادامه مذاکرات با حزب‌الله تغییر کند.

انتهای پیام

کد N791312