شمخانی: تحویل اس 300 نشانه مثبتی از سوی روسیه برای گسترش همکاری‌ با ایران است

علی شمخانی,موشک‌ اس 300

نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجاربی که در مقابله با جریان های تروریستی داشته است به منظور تقویت امنیت منطقه ای مبتنی بر توان بومی مورد استقبال کشورها قرار گرفت.

به گزارش ایرنا علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان سفر دو روزه به فدراسیون روسیه بامداد چهارشنبه وارد تهران شد.

شمخانی در جریان این سفر ضمن ملاقات با رییس جمهور و دبیرشورای امنیت ملی روسیه در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری شانگهای سخنرانی کرد.

دبیرشورای عالی امنیت در بدو ورود به تهران با تشریح دستاوردهای این سفر گفت: اقدامات فعال و مثبت ایران که نقش مهمی در منطقه داشته است مورد تایید دبیران شورای امنیت ملی کشورهای مختلف قرار گرفت و در ملاقات ها نیز به این مساله اشاره شد.

وی افزود: همزمان با این سفر موضوع تحویل سامانه دفاعی اس 300 نیز مورد تصویب قرار گرفت که این موضوع نیز نشانه مثبتی از سوی روسیه در راستای گسترش همکاری های دفاعی و امنیتی با ایران است.

شمخانی ابراز امیدواری کرد که نتایج و دستاوردهای این اجلاس و رایزنی های صورت گرفته در جهت تامین امنیت و آرامش برای مردم و خشکاندن ریشه های تروریسم باشد.

2929

کد N791279