پس از بازگشت از مسکو

شمخانی: تحویل اس 300 نشانه مثبتی از سوی روسیه برای گسترش همکاری‌ با ایران است

ايران,روسيه,علي شمخاني

علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان سفر دو روزه به فدراسیون روسیه بامداد چهارشنبه وارد تهران شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شمخانی در جریان این سفر ضمن دیدار با رییس‌جمهور و دبیر شورای امنیت ملی روسیه در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری شانگهای سخنرانی کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بدو ورود به تهران با تشریح دستاوردهای این سفر گفت: پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجاربی که در مقابله با جریان‌های تروریستی داشته است به منظور تقویت امنیت منطقه‌ای مبتنی بر توان بومی مورد استقبال کشورها قرار گرفت.

وی افزود: اقدامات فعال و مثبت ایران که نقش مهمی در منطقه داشته است مورد تایید دبیران شورای امنیت ملی کشورهای مختلف قرار گرفت و در ملاقات ها نیز به این مسئله اشاره گردید.

علی شمخانی گفت: هم‌زمان با این سفر موضوع تحویل سامانه دفاعی اس 300 نیز مورد تصویب قرار گرفت که این موضوع نیز نشانه مثبتی از سوی روسیه در راستای گسترش همکاری‌های دفاعی و امنیتی با ایران است.

وی تصریح کرد: امیدواریم نتایج و دستاوردهای این اجلاس و رایزنی های صورت گرفته را در جهت تامین امنیت و آرامش برای مردم و خشکاندن ریشه های تروریسم شاهد باشیم.

انتهای پیام

کد N791200