استقبال شورای همکاری خلیج فارس از تصویب قطعنامه شورای امنیت؛ انصارالله محکوم کرد

به دنبال تصویب پیش‌نویس قطعنامه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن در شورای امنیت، این کشورها از این اقدام استقبال کردند. جنبش انصارالله نیز تصویب قطعنامه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در شورای امنیت را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ضمن استقبال از تصویب قطعنامه 2216 تحت بند هفتم سازمان ملل در شورای امنیت اعلام کردند این اقدام پیام واضح و آشکاری درخصوص وحدت جامعه جهانی در قبال حمایت از مشروعیت در یمن است.

عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد: شورای همکاری خلیج فارس امیدوار است که این قطعنامه گامی در جهت تحقق ثبات و امنیت در یمن و حمایت از مشروعیت در این کشور و ادامه روند سیاسی مسالمت‌آمیز با مشارکت تمامی گروه‌های سیاسی براساس طرح شورای همکاری خلیج فارس و نتایج مذاکرات ملی و قطعنامه‌های شورای امنیت باشد.

در همین حال عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل ضمن استقبال از تصویب قطعنامه اعمال تحریم‌ها علیه انصارالله در شورای امنیت اعلام کرد: این اقدام به منزله تایید آشکار عملیات ائتلاف در یمن است.

وی مدعی شد: عربستانی‌ها بیشتر از دیگر طرف‌ها در مورد اوضاع غیرنظامیان در یمن نگران هستند و ما تمامی کمک‌های لازم را به آنها ارائه کرده و حتی زخمی‌شدگان را به بیمارستان‌های عربستان منتقل کردیم و همچنان به این اقدامات ادامه می‌دهیم.

سفیر عربستان در سازمان ملل تاکید کرد: در صورتی که انصارالله به قطعنامه شورای امنیت عمل نکند اوضاع کنونی یمن به همین صورت باقی خواهد ماند.

وی مدعی شد که تصویب قطعنامه شورای امنیت به این معناست که "فعالیت‌های ایران در یمن از سوی جامعه جهانی غیرقابل قبول است."

شورای امنیت عصر سه‌شنبه با پیش‌نویس قطعنامه‌ای کشورهای شورای همکاری خلیج فارس توافق کرد. در این قطعنامه ارسال سلاح برای حوثی‌ها و نیروهای علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن ممنوع شده است.

از سوی دیگر جنبش انصارالله تصویب قطعنامه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در شورای امنیت را به شدت محکوم کرد و از مردم یمن خواست تا برای محکومیت این قطعنامه روز پنجشنبه به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود را نسبت به صدور این قطعنامه اعلام کنند.

انتهای پیام

کد N791084