یک نماینده مجلس:

برای حل مشکلات باید اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کنیم

مذاكرات ايران و گروه 1 5,اقتصاد مقاومتی

یک نماینده مجلس معتقد است: حتی اگر توافق هسته‌ای ایران و 1+5 نیز نهایی شود نباید به برداشته شدن تحریم‌ها اکتفا کرد و از داشته‌های داخل کشور غافل شد.

نعمت الله منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: بیانیه مشترک ایران و 1+5 امید خوبی را برای بهبود فضای کشور خصوصا در بعد اقتصادی ایجاد می‌کند، اما هنوز در حد یک بیانیه است.

نماینده پاوه و اورامانات با بیان اینکه چند امر مهم باید در توافق نهایی و اجرایی مد نظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اول اینکه دنیا باید حق هسته‌ای ما را به رسمیت بشناسد و ایران در هر شرایطی حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را داشته باشد، زیرا این حق مردم ایران است و از آن کوتاه نخواهند آمد.

منوچهری بر لزوم برداشته شدن همه تحریم‌ها به صورت یکجا تاکید کرد و افزود: پس از اجرای توافق همه تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه باید یکجا برداشته شود.

وی عنوان کرد: موضوع دیگر این است که 1+5 نباید سایر موضاعات مانند حقوق بشر، عدم دخالت ایران در سرنوشت ملت‌های مظلوم دنیا و ... را دوباره دستاویز قرار دهد، زیرا بحث مذاکرات ما فقط در مورد مسائل هسته‌ای بوده‌است.

به گفته این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، اگرچه در سال‌های اخیر تحریم‌ها فشار زیادی به ایران وارد کرده، اما نمی‌توان همه مشکلات اقتصادی و توسعه کشور را به تحریم‌ها نسبت داد.

منوچهری گفت: اگرچه امید است مذاکرات به نتیجه برسد و اجرایی شود، اما به نتیجه آن اعتمادی نیست، پس نباید از داشته‌های خود غافل شویم و فقط به نتیجه مذاکرات بسنده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است حتی اگر همه تحریم‌ها هم برداشته شود دوباره روزی به ما تحمیل شود، پس همیشه باید برای مقابله با بحران آماده باشیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نباید اقتصاد مقاومتی را نادیده گرفت، افزود: چه به تفاهم برسیم چه نرسیم برای حل مشکلات باید اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کنیم.

انتهای پیام

کد N790958