جان بوئنر:

​آمریکا باید نقش مستقیم تری در عراق داشته باشد

سیاسی

رییس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار نقش فعال و مستقیم نظامیان این کشور در مبارزه با تروریست های داعش در عراق شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، «جان بوهنر» پس از بازگشت از سفر دوره ای خود به کشورهای خاورمیانه گفته است که نیروهای نظامی آمریکایی نباید تنها به آموزش و مشاوره نیروهای عراقی اکتفا کنند و از آنچه که "محدودیت های مجازی" برای فرماندهان نظامی آمریکایی خوانده به شدت انتقاد کرده است.

این اظهارات در حالی عنوان می شود که روز سه شنبه حیدر العبادی نخست وزیر عراق در اولین سفر رسمی خود به آمریکا در کاخ سفید با باراک اوباما دیدار کرد.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است: نمی گویم که نیروهای ما در عراق باید در عملیات های نظامی شرکت کنند یا تعداد آنها افزایش یابد بلکه تاکید دارم فرماندهان نظامی ما باید در برنامه ریزی و هدایت عملیات های نظامی عراق علیه داعش حضور فعال تری داشته باشند و وظیفه آنها به مشاوره و آموزش محدود نشود.

بوئنر در بخش دیگری از سخنان خود از سیاست های دولت اوباما در قبال برنامه هسته ای ایران انتقاد کرد و افزوده است: دولت ما به جای تشویق دشمنان بهتر است به متحدان ما در منطقه کمک کند. وی پیش از این با دعوت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در کنگره، خشم دولتمردان آمریکایی را برانگیخته بود.