در دیدار نایب رییس مجلس نمایندگان چک

تخت روانچی: امیدواریم به‌دور از زیاده‌خواهی طرف مقابل به توافق هسته‌ای برسیم

روانچی, مذاکرات هسته ای ایران, بیانیه لوزان

وویخ فیلیپ، نایب رییس مجلس نمایندگان چک که در رأس هیأتی مرکب از نمایندگان مجلس و بخش‌های اقتصادی – تجاری به کشورمان سفر کرده است با مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه ملاقات کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید تخت‌روانچی در این دیدار خاطرنشان کرد: دو کشور از توانمندی‌ها و فرصت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف برای از سرگیری و توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری برخوردارند و جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه محدودیتی برای این همکاری‌ها ندارد .

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان با مثبت و مفید خواندن حضور نمایندگان بخش‌های اقتصادی – تجاری در ترکیب هیأت جمهوری چک، ضرورت فعال شدن بخش‌های خصوصی در راستای ارتقا و تحکیم مناسبات دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

او با اعلام آمادگی کشورمان برای مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراطی‌گری، ابراز امیدواری کرد: مذاکرات هسته‌ای به‌دور از زیاده‌خواهی و با همکاری و درک بهتر و بیش‌تر واقعیات از سوی طرف مقابل منجر به انعقاد توافق نهایی شود .

وویخ فیلیپ نیز در این دیدار ضمن اشاره به تمایل و اراده سیاسی کشور متبوعش مبنی بر احیا و توسعه مناسبات همه جانبه اعم از سیاسی، پارلمانی، اقتصادی – تجاری و فرهنگی – عملی با کشورمان اعلام کرد: حضور نمایندگان شرکت‌های بزرگ اقتصادی دولتی و خصوصی چک در این سفر نشانگر آن است که دو کشور از ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای همکاری در بخش‌های انرژی، نیروگاهی، محیط زیست، مدیریت آب، حمل و نقل ریلی و جاده‌یی، ماشین آلات، تولید خودرو و ... برخوردارند.

وی با استقبال از پیشرفت مذاکرات هسته‌ای کشورمان، ضرورت مبارزه مشترک علیه تروریسم و افراطی‌گری را مورد تأکید قرار داد.

انتهای پیام
کد N790854