9 کشته در حمله الشباب به وزارت آموزش سومالی

پلیس سومالی اعلام کرد، شبه نظامیان گروه الشباب امروز (سه‌شنبه) به وزارت آموزش این کشور در شهر موگادیشو حمله کرده و دست کم 9 تن را کشتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس سومالی اعلام کرده که در حال حاضر کنترل این ساختمان را از شبه نظامیان الشباب باز پس گرفته است.

به گفته منابع خبری تلفات این حمله تا کنون به 9 کشته رسیده است.

احمد ولی مالیم، یک مقام بلندپایه پلیس سومالی اظهار کرد: در جریان این حمله دست کم شش تن که اکثر آنها غیرنظامی بودند کشته شدند اما در حال حاضر ساختمان وزارت آموزش ایمن بوده و نیروهای دولتی کنترل کامل آن را در اختیار دارند.

به گفته شاهدان عینی و پلیس، پیش از حمله افراد مسلح الشباب به این وزارتخانه ابتدا یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی این ساختمان یک انفجار بزرگ ایجاد کرد و سپس افراد مسلح وارد ساختمان شدند.

محمد زهیر، یک مقام دیگر پلیس سومالی خاطرنشان کرد: یک خودروی بمب‌گذاری شده ورودی این ساختمان را هدف قرار داد و سپس افراد مسلح در داخل ساختمان وزارتخانه آتش گشودند.

ایدیل مالیم،‌ یک شاهد عینی گزارش داد که چند تن نیز در جریان این حمله کشته یا زخمی شدند.

در جریان این حمله، عبدالعزیز ابومصعب، سخنگوی الشباب به خبرگزاری فرانسه گفت که افراد مسلح در داخل ساختمان وزارت آموزش هستند و مدعی شد که به رغم تداوم آتش در این محل، آنها کنترل کامل ساختمان را در اختیار گرفته‌اند.

وی همچنین مدعی شد که شبه‌نظامیان الشباب به ساختمان وزارت نفت که در نزدیکی وزارت آموزش قرار دارد نیز وارد شدند.

انتهای پیام

کد N790806