در دیدار معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین

امیرعبداللهیان: حاکمان عربستان به کشتار مردم یمن پایان دهند

سیاسی

معاون وزیر خارجه ایران گفت: حاکمان عربستان به کشتار و محاصره مردم مظلوم یمن پایان دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه 24 فروردین‌ماه با ابواحمد فواد، معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین و هیات همراه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این ملاقات با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران همواره فلسطین را موضوع اصلی و محوری جهان اسلام می‌داند، افزود: بدون شک صف‌بندی موجود در منطقه، میان اردوگاه وابسته به مقاومت و اردوگاه صهیونیستی شکل گرفته است که متاسفانه برخی آگاهانه یا غیرآگاهانه در این مصاف در کنار دشمن صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

او با انتقاد از تجاوز سعودی به کشور مسلمان یمن و سکوت ریاض در قبال تداوم شهرک‌سازی توسط صهیونیست‌ها و یهودی‌سازی اولین قبله مسلمانان جهان، اظهار کرد: از حاکمان جدید عربستان انتظار می‌رود در مسیر صلح، ثبات و امنیت منطقه گام بردارند و به کشتار و محاصره مردم مظلوم یمن پایان دهند.

وی هم‌چنین در خصوص اوضاع اردوگاه یرموک در سوریه نیز ابراز نگرانی کرد.

معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین، ضمن تقدیر از حمایت‌های مردم مسلمان یمن از آرمان فلسطین به‌ویژه در زمان جنگ‌های غزه، مواضع برخی کشورهای منطقه و حمله نظامی عربستان به یمن را مورد انتقاد قرار داد و آن را به نفع رژیم صهیونیستی و سبب تنفر ملت‌های منطقه از مهاجمان دانست.

ابو احمد فواد، ضمن ارائه توضیحات مبسوطی درباره وضعیت اردوگاه یرموک در سوریه و تقبیح رفتارهای زشت و غیرانسانی عناصر داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی در این اردوگاه، ریشه اصلی تمامی مشکلات منطقه را موجودیت نامشروع و ساختگی رژیم صهیونیستی دانست.

او با بیان جایگاه مهم و شایسته سوریه در محور مقاومت و تشریح توطئه‌های گوناگون خارجی علیه دولت و مردم سوریه، تاکید کرد: سرنوشت محتوم رژیم جنایتکار و اشغالگر قدس، چیزی جز نابودی نخواهدبود.

انتهای پیام

کد N790693