برگزاری مراسم اولین سالگرد ربایش دختران نیجریه‌ای توسط بوکو حرام

سیاسی

چندین کشور جهان امروز چهارشنبه با برگزاری مراسمی به مناسبت اولین سالگرد ربوده شدن ۲۷۶ دختر جوان توسط گروه تروریستی بوکوحرام، بر لزوم پیگیری و روشن شدن وضعیت این افراد تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، یک سال قبل گروه تروریستی بوکوحرام با حمله به مدرسه ای در شهر «چیبوک» در شمال شرقی نیجریه ۲۷۶ دختر جوان را ربودند.  

تعدادی از این دختران بعدها توانستند از بند بوکوحرام فرار کنند اما وضعیت ۲۱۹ نفر از آنها همچنان نامشخص است و در این میان انتشار اخباری در ارتباط با به فروش رسیدن این دختران و یا ازدواج اجباری آنها با اعضای بوکوحرام موجب افزایش نگرانی ها در مورد وضعیت آنها شده است.  

مراسم امروز در حالی برگزار شد که گزارش هایی از سوی نهادهای وابسته به سازمان ملل منتشر شده است. برای مثال عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که پنج هزار  و۵۰۰ نفر در جریان فعالیت های تروریستی بوکوحرام کشته شده اند.  

عفو بین الملل همچنین اعلام کرد که بوکو حرام از ابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی دو هزار زن و دختر را ربوده است.  

ربوده شدن این تعداد انسان توسط یک گروه تروریستی هر چند با محکومیت گسترده مواجه شده اما کشورهای غربی از جمله امریکا، فرانسه و انگلیس که منتظر بروز چنین حوادثی برای برافروختن آتش جنگ هستند تا کنون اقدامی را برای سرکوب بوکوحرام انجام نداده اند.