علی جنتی مطرح کرد:

اجازه نمی‌دهیم اغراض جناحی محیط فرهنگ را خدشه‌دار کند

حزب اعتدال و توسعه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستاوردهای دولت در حوزه‌های اقتصادی و سیاست خارجی، ابراز امیدواری کرد در عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در آغاز سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، همه دلسوزان نظام از جمله گروه‌ها و جریان‌های سیاسی، به گونه‌ای عمل کنند که به حفظ و ارتقای سطح امید در جامعه کمک شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،علی جنتی در دیدار با هیات رئیسه کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه، همچنین با تاکید بر نقش فعالیت‌های سالم فرهنگی در ارتقای سطح امید، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تقویت نشاط در فضای فرهنگی و حمایت از فعالیت‌هایی که در چارچوب قانون انجام می‌شود تاکید داشته و اجازه نخواهد داد آرامش محیط فرهنگ و هنر، با فشارهای برآمده از اغراض جناحی و منافع گروهی خدشه‌دار شود.

وی خاطرنشان کرد: از همان ابتدا که به وزارت ارشاد آمدم احساس کردم برخی از جریان‌هایی که دولت آقای روحانی را از خود نمی‌دانند، همه توان خود را صرف بهانه‌گیری و عیب‌جویی از فعالیت‌های این دولت نموده‌اند که متاسفانه عرصه فرهنگ نیز از این بهانه‌گیری‌ها بی‌نصیب، نبوده است.

جنتی با تاکید بر استقبال وزارت ارشاد از نقدهای سازنده و دلسوازانه، گفت: در سال گذشته بیش از 72 هزار عنوان کتاب منتشر شد. حالا برخی می‌آیند و مثلا از میان این حجم انبوه، دو سه کتاب را پیدا می‌کنند که چند پاراگراف مشکل دارد. در این که ما باید مراقبت کنیم که حتی همین دو سه اشکال هم بر عملکردمان وارد نشود شکی نیست اما آیا این عملی اخلاقی است که با برجسته کردن یکی دو خطای کوچک احتمالی و سهوی، همه زحمات کارکنان این وزارت‌خانه را زیر سوال ببریم.

وزیر ارشاد به لغو اجرای برخی کنسرت‌های قانونی طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: پارسال به دروغ شایع کردند که وزارت ارشاد مجوز تک خوانی به بانوان داده است و با پخش وسیع این شایعه در سطح کشور تلاش داشتند دیدگاه علما و متدینین را علیه دولت و وزارت ارشاد منفی کنند. قطعا باید در دلسوزی این شایعه‌پراکنان برای نظام و فرهنگ کشور تردید کرد، چرا که اگر اینان دغدغه اسلام و فرهنگ اسلامی را داشتند اولا به دروغ متوسل نمی‌شدند و در ثانی همان سال‌های قبل از استقرار دولت آقای روحانی که برخی کتاب‌های سراسر مشکل‌دار، مجوز چاپ گرفتند، واکنش نشان می‌دادند.

بر اساس این گزارش، در این دیدار مسعود شفیعی رییس کانون جوانان حزب اعتدال و توسعه و عضو شورای مرکزی این حزب، با اشاره به فضای عمومی کشور و ایجاد امید و نشاط در جامعه، بویژه در آغاز سال جدید و روند مثبت در مذاکرات هسته‌ای، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و هنری قانونمند را پیش نیاز افزایش تحرک بیشتر در فضای فرهنگی دانسته و بر حمایت کانون جوانان این حزب از برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N790426