دفاع نخست وزیر لیبی از عملیات نظامی مصر در کشورش

لیبی

نخست‌وزیر لیبی طی سخنانی اعلام کرد که از حمایت‌های مصر از کشورش برای مقابله با تروریسم راضی است و آن را تایید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه الحیاه، عبدالله الثنی، نخست‌وزیر لیبی اظهار داشت: حمایت نظامی مصر از کشورم و کمک‌هایی را که این کشور در مقابله با تروریسم به ما ارائه کرده به ویژه حملات هوایی که نیروهای مصری علیه مقرهای شبه‌نظامیان مسلح ترتیب دادند، تایید می‌کنیم.

عبدالله الثنی تصریح کرد: اوضاع مصری‌هایی که در مناطق شرق، جنوب و غرب لیبی ساکن هستند بسیار خوب است و آنها تحت حمایت دولت لیبی بوده چراکه مصری‌ها برادر و دوست دیرینه ما هستند.

نخست‌وزیر لیبی ضمن تکذیب هرگونه اخبار دروغ مبنی بر اینکه تعدادی از مصری‌ها به اتهام مشارکت در عملیات گروه‌های تروریستی علیه ارتش لیبی، در بازداشت‌های این کشور به سر می‌برند، تاکید کرد که میان لیبی و مصر همکاری امنیتی بسیار قوی وجود دارد.

عبدالله الثنی اظهار کرد: اگر مذاکرات کنونی لیبی برای تشکیل دولت وحدت ملی به نتیجه‌ای نرسد، بدون هیچ حسرت و پشیمانی از پست خود کناره‌گیری می‌کنم و برای دولت آتی به منظور تحقق خواسته‌های ملت یمن و تامین امنیت و ثبات کشور آرزوی موفقیت می‌کنم.

عبدالله الثنی، از برناردینو لیون، فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی خواست تا تمام طرفین حاضر در لیبی در مذاکرات حضور داشته باشند و هیچ حزب و طرفی کنار زده نشود.

نخست‌وزیر لیبی اعلام کرد که برخی از وزارتخانه‌های دولتی واقع در شهر بیضاء به شهر بنغازی که هنوز مشخص نیست چه زمانی از دست گروه‌های تروریستی آزاد خواهد شد، منتقل می‌شوند.

الثنی گفت: امیدواریم که گروه اخوان‌المسلمین در منطقه حس ملی و وطن‌پرستانه داشته باشد و متوجه این شود که دموکراسی تنها یک رو دارد و رفتار مسالمت‌آمیز و صلح، اساس ایجاد یک کشور است.

وی درخصوص کشیده شدن عملیات «طوفان قاطع» از یمن به لیبی گفت: از تمام کشورهای عربی دوست و همسایه خود می‌خواهیم تا برای مقابله با تروریسمی که متوجه لیبی و کشورهای منطقه است، تمام تلاش خود را بکنند.

انتهای پیام

کد N790424

خواندنی از سراسر وب