حمایت اولاند از میزبانی پاریس برای المپیک 2024

المپيك

با حمایت مقام‌های فرانسوی از نامزدی پاریس برای میزبانی المپیک و پارالمپیک 2024، پایتخت فرانسه یک گام به میزبانی این بازی‌ها نزدیک‌تر شد.

به گزارش ایسنا، فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه و آن هیدالگو، شهردار پاریس که پیش از این نسبت به هزینه‌های میزبانی المپیک دچار شک و تردید بودند، از میزبانی پاریس برای برگزاری این بازی‌ها حمایت کردند. انتظار می‌رود که فدراسیون ملی ورزش و المپیک فرانسه (CNOSF) تا پایان ماه ژوئن به صورت رسمی نامزدشدن پاریس را اعلام کند.

شهردار پاریس درباره میزبانی این شهر گفت: این یک تصمیم تاریخی است که می‌تواند اتفاقی مهم را برای جامعه ما رقم بزند. ما در حال حاضر به جنبش المپیک متعهد هستیم.

هیدالگو معتقد است که میزبانی المپیک می‌تواند فوایدی برای اقتصاد فرانسه داشته باشد.

در ماه فوریه گزارش‌های مختلفی درباره امکان برگزاری المپیک در پاریس از سوی رهبران سیاسی و ورزشی به شهردار پاریس ارائه شدند. لاپاست، رییس کمیته‌ بین‌المللی ورزش فرانسه (CFSI) به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت، فرانسوا اولاند روز پنجشنبه با توماس باخ، رییس IOC دیدار خواهد داشت.

لاپاست افزود: پس از تصمیم‌های شورای شهر پاریس این دیدار نشانه خوبی است و تصمیم‌ها را تایید می‌کند. با این حال نیاز داریم تا خونسردی خود را حفظ کرده و سخت کار کنیم. بودجه برای تامین زیرساخت‌های شهری پاریس سه میلیارد یورو و هزینه عملیات‌های لازم 3.2 میلیارد یورو تخمین زده شده است.

معاون شهردار پاریس معتقد است که نامزدی میزبانی المپیک حدود 60 میلیون یورو برای پاریس هزینه خواهد داشت. پاریس آخرین بار در سال 1924 میزبان المپیک شده و در سال‌های 1992، 2008 و 2012 نامزد میزبانی بوده است.

شهرهای بوستون، هامبورگ و رم تاکنون برای میزبانی المپیک 2024 نامزد شده‌اند. انتظار می‌رود که شهرهای بوداپست، استانبول، دوحه و باکو نیز به این انتخابات بپیوندد. این شهرها باید تا پانزدهم سپتامبر به صورت رسمی نامزدی خود را اعلام کنند. IOC در سال 2017 میزبان المپیک 2024 را انتخاب خواهد کرد.

انتها‌ی‌ پیام

کد N790349