عضو کمیسیون حقوقی مجلس:

همه دستگاه‌ها باید برای مبارزه با مفسدان اقتصادی به دستگاه قضایی کمک کنند

یک عضو کمیسیون حقوقی مجلس با تأکید بر اینکه وام گیرندگان کلان و بدهکاران بانکی باید مجازات شوند، تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید برای مبارزه با مفسدان اقتصادی به دستگاه قضایی کمک کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوالفضل ابوترابی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم برخورد با معوقات بانکی کلان توسط دادستان، گفت: ‌اگر کسی بدهکار کلان بانکی است در نظام اقتصادی اخلال کرده و دادستان باید رأساً وارد شود، سوال این است که چطور شخصی که می‌خواهد یک وام چندمیلیونی بگیرد باید ضمانت‌های متعددی به بانک ارائه کند ولی وام گیرندگان کلان بدون ضامن و وثیقه وام می‌گیرند.

او ادامه داد: وقت آن رسیده به این مسأله ورود پیدا شود، البته همه دستگاه‌ها باید در راه مبارزه با جرایم اقتصادی کلان کمک دستگاه قضایی باشند، همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند در مبارزه با مفاسد اقتصادی داد بسیاری از افراد درمی‌آید که این روزها شاهد پیش‌بینی درست مقام معظم رهبری هستیم و شاهدیم که دستگاه قضایی با معاون اول رئیس جمهور سابق و مهدی هاشمی و آقای خاوری برخورد کرده که داد بسیاری از بزرگان به صورت طرح مسائل کلی، مبهم و سیاسی درآمده است و این داد و بیدادها قطعاً با مجازات‌های مسئولین سیاسی بیشتر از حالا هم می‌شود ولی دستگاه قضا باید راه درستی را که شروع کرده ادامه دهد.

این نماینده مجلس در ادامه نطق خود از رئیس جمهور خواست لایحه نظام هماهنگ حقوق شاغلین و بازنشستگان را به مجلس ارائه کند و افزود: چرا حقوق کارمندان دولتی که هم‌سطح هستند برابر نیست؟

نماینده نجف‌آباد از مسئولین خواست به نجف‌آباد که پایتخت ایثار و شهادت است رسیدگی بیشتری شود و ادامه داد: این شهر خاستگاه هنرمندان و شهر طلایی ورزش است، اما سرانه ورزشی حداقل است و هنوز حتی یک فرهنگسرا دولت در این منطقه نساخته، برقراری عدالت به دور از نگاه سیاسی به این شهر خواست مردم است، نجف‌آباد قربانی نگاه اشتباه مسئولین سیاسی شده است.

او در بخش دیگری از نطق خود عقد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بین نجف‌آباد و نجف اشرف را که با پیگیری سه‌ساله تحقق یافت تبریک گفت.

انتهای پیام

کد N790162