سازمان ملل: تجاوز به یمن بیش از 120 هزار آواره برجای گذاشته است

سیاسی

سازمان ملل تعداد شهروندانی که به دلیل حملات هوایی عربستان و همپیمانانش به یمن مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند را بیش از 120 هزار تن اعلام کرد.

سازمان ملل تعداد شهروندانی که به دلیل حملات هوایی عربستان و همپیمانانش به یمن مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند را بیش از 120 هزار تن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری روسیه الیوم، در گزارش جدید دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل اعلام شده است که از زمان آغاز حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان موسوم به "توفان قاطع" به یمن در مارس گذشته، تعداد آوارگان به دلیل این حملات از مرز 120 هزار تن فراتر رفته است.

طبق این گزارش، بیشترین شمار آوارگان یمنی در استان حجه، واقع در شمال غرب صنعا، پایتخت یمن با نزدیک به 60 هزار تن ثبت شده است.

همچنین این دفتر از حملات هوایی جدید عربستان در استان‌های شبوه، ضالع، عدن، صنعاء، صعده، عمران، مأرب و إب در 24 ساعت اخیر خبر داده است که ده‌ها کشته و صدها آواره برجای گذاشته است.

طبق این گزارش، 18 استان یمن از مجموع 22 استان این کشور در حال حاضر تحت حملات ائتلاف عربی قرار دارد و حملات هوایی مانع از ارائه کمک‌های بشر دوستانه به ساکنان این استان‌ها شده است.

سازمان ملل هشدار داده که یمن از کمبود شدید مواد غذایی و دارویی رنج می‌برد. در شهر عدن همه نانوایی‌ها به دلیل کمبود آرد تعطیل شده و در برخی محله‌های استان‌های عدن ابین و الضالع، خطوط تلفن قطع شده است. ساکنان شهرهای عدن و المکلا نیز روزانه تا 12 ساعت برق ندارند.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل همچنین اعلام کرد که از هفتم تا یازدهم ماه جاری میلادی در یمن 37 شهروند، از جمله 10 کودک و 7 زن کشته و 154 تن دیگر از جمله 21 کودک و 11 زن زخمی شدند.

پیش از این سازمان ملل اعلام کرده بود که حملات هوایی ائتلاف عربی منجر به جان باختن 300 شهروند شده است. منابع نزدیک به انصارالله این تعداد را بیش از 2500 تن اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N789928