امیرپوردستان:

ارتش هیچ‌گاه غافلگیر نمی‌شود

نيروي زميني ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی حرکت‌ها در مرزهای کشور و خارج از مرزهای کشور در منطقه و فرامنطقه رصد و تحلیل شده و متناسب با تهدیدها ظرفیت‌های جدیدی در ارتش پیش‌بینی می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی حرکت‌ها در مرزهای کشور و خارج از مرزهای کشور در منطقه و فرامنطقه رصد و تحلیل شده و متناسب با تهدیدها ظرفیت‌های جدیدی در ارتش پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های نمونه ارتش با اشاره به این‌که 29 فروردین یک روز بزرگ و سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) در این روز با تصمیمی شجاعانه ارتشی که تا مرز انحلال پیش رفته بود را به اقیانوس ملت پیوند زد و ارتش را در خدمت اسلام و قرآن قرار داد و به ارتش حیات دوباره‌ای بخشید.

وی افزود: با این تصمیم شجاعانه امام (ره) ارتش جان دوباره گرفت و به عنوان تنها بازوی مسلح نوپای جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد به مأموریت خود عمل کند. پس از شکست توطئه‌های دشمن برای انحلال ارتش آنها به ایجاد ناامنی در غرب کشور پرداختند و نیروی زمینی اولین نیرویی بود که سلاح به دست گرفت و با ضدانقلاب مقابله کرد. نیروی زمینی با هدایت‌های شهید فلاحی و صیاد شیرازی توانست ضربات جبران‌ناپذیری را به ضدانقلاب وارد کند. در این ایام نیروی زمینی 2000 شهید تقدیم انقلاب کرد.

امیر پوردستان در ادامه با بیان این‌که در آغاز جنگ تحمیلی نیروی زمینی وارد عمل شد و نیروی هوایی، نیروی دریایی و پدافند هوایی به کمک نیروی زمینی آمد، خاطرنشان کرد: این نیروها با تلاش‌های خود ضربات محکمی به ارتش صدام وارد کردند. حاصل این اقدامات 48 هزار شهید و 128 هزار جانباز بود. ارتش تلاش کرد ولایتمداری خود را ثابت کند و امروز ارتش در نگاه رهبری یک ارتش مردمی، متدین و در خدمت نظام است.

فرمانده نیروی زمینی همچنین افزود: امروز ارتش با داشتن کارکنانی متخصص و با استفاده از تجهیزات بومی این ظرفیت را دارد که با شایستگی از مرزهای کشور دفاع کند. ملت هم مطمئن باشد که ارتش هیچ‌گاه غافلگیر نمی‌شود.

امیر پوردستان در ادامه با اشاره به این‌که امروز صنعت دفاعی کشور این قابلیت را دارد که ایده‌های نیروهای مسلح را به سرعت به محصول تبدیل کند،‌ اظهار کرد: تاکتیک‌ها و تجهیزات جدید ارتش به صورت مداوم مورد ارزیابی قرار میگیرد و نقاط ضعف آنها برطرف می‌شود. ارتش در حال حاضر متناسب با تهدیدها، ظرفیت‌های دفاعی لازم را پیش‌بینی می‌کند. ما امروز با چهره تازه‌ای از تهدیدات مواجه هستیم اما با رصد این تهدیدها هیچ‌گاه غافلگیر نمی‌شویم.

فرمانده نیروی زمینی در پایان تأکید کرد: امروز توان دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران بالا رفته و من با قاطعیت می‌گویم که ارتش جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین و مقتدرترین ارتش منطقه است.

انتهای پیام

کد N789810