روبیو به عنوان سومین سناتور جمهوریخواه نامزد انتخابات 2016 شد

سیاسی

سناتور «مارکو روبیو» سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا نیز نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر از نیویورک تایمز، مارک روبیو سومین فردی است که خود را از حزب جمهوری خواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال اینده نامزد می کند. وی قرار است شامگاه روز دوشنبه به وقت محلی نامزدی خود را به طور رسمی اعلام کند ولی پیش از آن از حامیان مالی اش خواسته تا برای راه اندازی ستاد انتخاباتی اش کمک کنند.دروبیو مهم ترین اولویت های خود را بازگرداندن اتحاد به شاخه های مختلف حزب جمهوری خواه و همچنین ارائه راه حل هایی برای اقتصاد آمریکا در سال های آینده قرار داده است.

به نوشته نیویورک تایمز روبیو که تنها 43 سال سن دارد، خود را نامزد نسل های آینده و دارای اهدافی برای سال های پیش رو می داند . این در حالی است که جب بوش برادر کوچک تر جرج بوش 62 سال سن دارد و خانواده اش برای مدت سه دهه در سیاست آمریکا نقشی اساسی ایفا کرده اند و هیلاری کلینتون نامزد پیشرو حزب دموکرات نیز با 67 سال سن علاوه بر این که بانوی اول اسبق این کشور بوده، تجربه سناتوری نیویورک و همچنین وزارت امور خارجه را دارد و از این نظر مارک روبیو را می توان بی تجربه ترین و جوان ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 نامید.

پیش از این «تد کروز» سناتور ایالت تگزاس و «راند پل» سناتور ایالت کنتاکی از حزب جمهوری خواه نامزدی خود را برای انتخابات سال آینده اعلام کرده بودند. این در حالی است که جب بوش و اسکات واکر فرماندار ایالت ویسکانسین نیز از دیگر امیدهای حزب جمهوری خواه برای انتخابات سال 2016 باشند.

گفتنی است مارک روبیو سناتوری است که نامه ای را با امضای 46 سناتور دیگر برای رهبران ایران فرستاد و در آن مدعی شد که هرگونه توافقی درباره موضوع هسته ای بدون تایید کنگره تنها تا پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما خواهد بود و پس از آن کنگره و دولت بعدی آمریکا، تحریم ها را به حالت قبلی باز خواهند گرداند.