تجمع در برابر سفارت عربستان؛

حمید روحانی: سنی و شیعه از آل سعود خسته‌اند

سیاسی

یک پژوهشگر مسایل تاریخی حضور دانشجویان در تجمع روز دوشنبه در برابر سفارت عربستان را بزرگترین خدمت برای پیشبرد آرمان‌های امام خمینی(ره) توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین حمید روحانی در تجمع اعتراض آمیز تعدادی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران با بیان این‌که «وهابیت به اسلام اعتقاد ندارد، آن‌ها نقشه‌های استکبار جهانی را پیش می‌برند» ادامه داد: رژیم آل سعود از روزی که بوجود آمد ماموریتش ضربه زدن به اسلام بود و تلاش کرده کشورهای اسلامی را به خاک و خون بکشاند.

وی افزود: رژیم سعودی از روزی که انقلاب به پیروزی رسید لحظه‌ای از توطئه و خیانت علیه انقلاب کوتاهی نکرد ودر جنگ هشت ساله با خرج کردن میلیاردها دلار از صدام حمایت کرد. تاکنون نیز در هر توطئه‌ای حضور داشته است.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان این‌که «رفتن به حج امری واجب است در صورتی که شرایط آن فراهم و امنیت آن تامین شود» اظهار کرد: معنای این سخت این نیست که با رژیم سعودی که ضداسلام است کنار بیاییم.

این پژوهشگر مسایل تاریخی ادامه داد: ما با رژیم آل سعود راه مشترکی نداریم ملت‌های مسلمان از این رژیم نفرت دارند. مبارزه با رژیم سعودی باید ادامه پیدا کند و مبارزه با آن امری مقطعی نیست.

وی در عین حال با بیان این‌که «عده‌ای به بهانه این اتفاق‌ها می‌خواهند مسئله حج را به چالش بکشند» ابراز عقیده کرد: امروز کسانی می‌خواهند غیرت نشان دهند و بر این اساس حج را به چالش می‌کشند و به بهانه خیانتی که در عربستان سعودی صورت گرفته می‌خواهند حرکت کنند و مسئله حج را تعطیل کنند. ولی شما بدانید این‌ها به خاطر عزیزان ما که به آن‌ها تعرض شده به صحنه نیامدند این افراد از قدیم تلاش می‌کردند که مسئله حج را تعطیل کنند. غیرتمندان باید در برابر شرایط دختران و جوانان در امارات غیرت از خود نشان دهند.

وی ادامه داد: عده ای نیز می‌خواهند مبارزه با آل سعود را با مبارزه با عرب پیوند بزنند و مسئله نژادپرستی درست کنند، در صورتی که رژیم سعودی هیچ ربطی به عرب و اسلام ندارد. سنی‌ها و شیعی‌ها همه از دست این رژیم خسته شده‌اند. ملت‌های مسلمان اعم از عرب و عجم، شیعه و سنی در راستای مبارزه با این رژیم به پا خواستند.

حمید روحانی با فرستادن درود بر مردم یمن که «با شجاعت در برابر رژیم آل سعود ایستاده‌اند» منتقدانه گفت: متاسفانه می‌بینیم برخی از کسانی که خود را به عنوان یار امام(ره) معرفی می‌کنند سعی دارند به این رژیم نزدیک شوند و این رژیم را بالی از اسلام می‌دانند و می گویند ایران و عربستان دو بال از اسلام هستند.

انتهای پیام

کد N789549