در اعتراض به جنایات آل سعود؛

جمعی از دانشجویان تهرانی مقابل سفارت عربستان تجمع کردند

سیاسی

جمعی از دانشجویان عضو تشکل‌های دانشجویی، دقایقی پیش در اعتراض به جنایات رژیم سعودی مقابل سفارت عربستان در تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی اوج گرفتن جنایات رژیم آل سعود در حمله نظامی به کشور یمن و کشتار مردم بی‌دفاع این کشور و نیز در پی حادثه اخیر فرودگاه جده و هتک حرمت دو نوجوان عمره‌گزار توسط مأموران رژیم سعودی، عصر امروز جمعی از دانشجویان عضو تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران در مقابل سفارت عربستان سعودی در خیابان پاسداران تهران تجمع و نسبت به جنایات این رژیم اعتراض کردند.

دانشجویان شرکت‌کننده در این تجمع با سر دادن شعارهای «الله اکبر»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر آل سعود»، «مرگ بر اسلام آمریکایی» و «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» جنایات رژیم سعودی در منطقه را محکوم کردند.

در این تجمع، علاوه بر دانشجویان برخی شخصیت های سیاسی و دانشگاهی از جمله حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی، کارشناس تاریخ معاصر و عباس سلیمی نمین، رئیس دفتر مطالعات تاریخ معاصر نیز حضور داشتند؛ در این مراسم حجت‌الاسلام روحانی و سلیمی نمین در سخنانی به تبیین ریشه های شکل‌گیری رژیم فاسد سعودی و نیز پشت پرده جنایات اخیر این رژیم پرداختند.