سازمان‌های موازی در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی نباید ایجاد شود

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضاییه گفت که هنوز عامل اصلی اسیدپاشی‌های اصفهان دستگیر نشده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرنگاری از سخنگوی قوه قضاییه درباره اتفاقی که برای آقای علی مطهری در شیراز رخ داده و اینکه آیا قوه قضاییه پیگیر این موضوع است پرسید که محسنی اژه‌ای گفت: هم شورای تامین استان و هم رئیس دادگستری استان شیراز وارد موضوع شده‌اند. همچنین دادستان و دولت و وزارت کشور به موضوع ورود پیدا کرده و پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: برخی افراد در این رابطه دستگیر و بازداشت و تعدادی از آن‌ها با قرار آزاد شده‌اند.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه معاونت پیشگیری از وقوع جرم در زمینه پیشگیری از وقوع جرم فعال است و با هماهنگی سایر دستگاه ها به وظیفه خود عمل می‌کند، گفت:‌ اگر سایر دستگاه ها در این زمینه با معاونت پیشگیری همکاری لازم را نداشته باشند ما توفیق بالایی نخواهیم داشت، ولی اگر سایر دستگاه ها به کمک این معاونت اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند توفیق بهتری در راستای پیشگیری از وقوع جرم خواهیم داشت.

معاون اول قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده دادستان سابق تهران و اینکه قرار است پنجم اردیبهشت ماه به چه پرونده هایی رسیدگی شود? گفت: دادگاه پنجم اردیبهشت ماه دادستان سابق تهران در خصوص شکایت یکی از اولیای دم کشته‌شدگان کهریزک است که پرونده آن به دادگاه رفته است. در واقع ادامه رسیدگی به موضوع کهریزک در این دادگاه است. بخش دیگر پرونده وی مربوط به سازمان تامین اجتماعی است که هنوز تعیین وقت نشده البته بخشی از این قسمت هم به دادگاه رفته و بخشی از آن در دادسرا است.

خبرنگاری درباره تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی که در سال گذشته مطرح شده بود از سخنگوی قوه قضاییه خواستار توضیح شد که محسنی‌اژه‌ای گفت: موضوع تشکیل این سازمان در مجلس مطرح است. قوه قضاییه کلیات آن را رد کرده و اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم که هدف از تشکیل این سازمان چیست.

وی افزود: ما اکنون سازمان بارزسی کل کشور را داریم و نمی خواهیم سازمان های موازی ایجاد کنیم. هنوز در مورد تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم، البته قوه قضاییه نه آن رد کرده و نه آن را پذیرفته است.

محسنی‌اژه‌ای درباره موضوع اسیدپاشی های اصفهان که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود گفت:‌ بنده چند هفته‌ای است که پیگیری این موضوع را نکردم، البته در دو سه نوبت از وزارت اطلاعات و دادگستری درباره موضوع سوالاتی کردم، ولی هنوز سیستم اطلاعاتی و انتظامی ما نتوانسته عامل اصلی این جنایت را دستگیر کند.

ادامه دارد...

کد N789405